2015. május. 19. 12:46 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 19. 13:54 Itthon

PM: Ózdon megpróbálják kiszorítani a szegényeket

A Párbeszéd Magyarországért szerint Ózdon "egy botrányos lakásrendelettel" kiszorítják a városból a szegényeket.

A PM szóvivője, Tordai Bence keddi sajtótájékoztatóján azt mondta, Janiczák Dávidnak, a település jobbikos polgármesterének "feltett szándéka, hogy az Ózdon élő szegényeket és különösen a cigányokat megregulázza, akár rászolgáltak erre, akár nem".

Mint arról korábban beszámoltunk, Ózdon úgy változtatták meg a szociális bérlakásokra vonatkozó szabályokat, hogy aki büntetett előéletű, vagy ahol a minimálbérnél nagyobb az egy főre eső jövedelem, az nem kaphat szociális bérlakást.

A PM szóvivője közölte, a korábbi lakásrendelet megváltoztatása miatt most könnyebb kilakoltatni az önkormányzati lakások "kellemetlennek titulált" bérlőit, és változtak az új bérlők kiválasztásának szabályai is. Amíg korábban a polgármester évi öt bérlőt választhatott ki, ma korlátlan hatalma van ebben a kérdésben.

Ózdon körülbelül ezer önkormányzati bérlakás található, és a polgármester azt mondta Tordainak, hogy ezeknek a bérlőit fokozatosan le fogják lecserélni. Amíg ilyen "szegény- és romaellenesség tapasztalható a vidéki jobbikosok által vezetett városokban", addig a PM fel fog lépni ezekben az ügyekben – mondta Tordai Bence.

A szóvivő a parlamentben tartott sajtótájékoztató végén szóváltásba keveredett az általa elmondottakat végighallgató Apáti István jobbikos képviselővel, aki jogi lépéseket helyezett kilátásba, és azt mondta neki, hogy költözzenek Ózdra, "ne Pestről, meg ne Budáról okoskodjatok".

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.