Névvel tiltakoztak a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai a középfokú oktatás tervezett átalakítása és a jövő évi oktatási költségvetés ellen. Nyilatkozatuk szerint a gimnáziumi férőhelyek drasztikus csökkentése teljesen ellehetetlenít mindenfajta társadalmi mobilitást. 2012 óta nem volt hasonló tanári akció.
Névvel ellátott tiltakozó nyilatkozatot adtak ki a Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai, tiltakozva a középiskolai rendszer tervezett átalakítása ellen. Hasonló akció azóta nem fordult elő, hogy – még Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár idején – bejelentették a közoktatási rendszer átalakítását.
A Hívatlanul nevű, elégedetlen tanárokat gyűjtő Facebook-csoport weboldalán közzétett nyilatkozathoz szabadon lehet csatlakozni, és több középiskola tanára már meg is tette azt.
A nyilatkozat aláírói "pedagógushivatásukat gyakorló szakemberekként, sokan iskolás gyerekek szüleiként, és elsősorban tudatosan és felelősségteljesen gondolkozó állampolgárokként" döbbenetüket és felháborodásukat fejezik ki a középfokú oktatás tervezett átszabásával kapcsolatban, illetve a jövő évi oktatásügyi költségvetés-tervezet láttán.
A gimnáziumi férőhelyek számának drasztikus csökkentésével és a szakképzés átalakításával az eddig is sok sebből vérző, a társadalmi különbségeket enyhíteni képtelen iskolarendszer a jövőben végképp beáll egyfajta kasztrendszer kialakításának szolgálatába, és gyakorlatilag teljesen ellehetetlenít mindenfajta társadalmi mobilitást – áll a nyilatkozatban.
Az aláírók aggasztónak látják a gyermekek sorsát és hosszú távon az ország sorsát is.
Aggasztónak látják emellett szakmájuk helyzetét is, hiszen a tervezett változtatások és megszorítások óhatatlanul tehernövekedéshez és elbocsátásokhoz vezetnek majd – írták.
A tanárok tiltakoznak "a további esztelen és meggondolatlan átalakítások ellen", és felhívják a velük egyetértő magánszemélyeket, közösségeket, civil szervezeteket, tantestületeket, tanárokat, szülőket és gyermekteleneket, hogy csatlakozzanak hozzájuk és hallassák hangjukat.