2014. október. 16. 14:30 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 16. 14:29 Itthon

Kilencvenhat választási eredményt támadtak meg

A vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választás 96 eredményét támadtak meg csütörtök délig: 23 településen a polgármester-választás, 17 településen az egyéni listás választás, 16 település 49 egyéni választókerületében a képviselő-választás, továbbá egy megyei közgyűlés, valamint hat települési nemzetiségi választás eredménye ellen érkezett jogorvoslati kérelem - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.

A tájékoztatás szerint a következő települések polgármester-választási eredményét támadták meg: Kórós, Sumony, Biharugra, Kétegyháza, Mezőkovácsháza, Ózd, Mezősas, Recsk, Esztergom, Nógrádkövesd, Rétság, Zabar, Cegléd, Diósd, Kerepes, Tápiószele, Tákos, Dombóvár, Becsvölgye, Csörnyeföld, Rigyác, Zalaigrice és Zalamerenye.

Az egyéni listás választás eredményét 17 településen támadták meg: Sumonyban, Kétegyházán, Körösladányban, Sályon, Balinkán, Mezősason, Recsken, Kunmadarason, Rétságon, Csörögön, Inárcson, Nagytarcsán, Csörnyeföldén, Lispeszentadorjánon, Rigyácon, Zalaigricén és Zalalövőn.

Tizenhat település 49 egyéni választókerületében is van jogorvoslati kérelem a választás eredménye ellen, így Budapest XVIII. kerületében, Pécsen, Gyomaendrődön, Szarvason, Ózdon, Dunaújvárosban, Győrben, Mosonmagyaróváron, Szolnokon, Tiszafüreden, Esztergomban, Cegléden, Kerepesen, Pilisen, Vácon és Szombathelyen.

A megyei közgyűlések közül egyedül a komárom-esztergomi eredményét támadták meg. 

A települési nemzetiségi választás eredményével szemben hat helyen éltek jogorvoslati kérelemmel: Sükösdön, Egerben, Kerepesen, Bonyhádon és Zalaegerszegen a roma, míg Budapest VIII. kerületében az örmény választás eredményét támadták meg.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.