Itthon hvg.hu 2014. július. 03. 09:54

"Viktor küldött nekem egy rúd szalámit"

A magyar tigris címmel írt könyvet a magyar származású brit író, Tibor Fischer, aki most a Heti Válasznak magyarázza el, miért írt könyvet Orbán Viktorról.

Két hete jelent meg Tibor Fischer magyar származású brit író esszéje The Hungarian Tiger címmel, amiben védelmébe veszi Orbán Viktort és kormányát.

Mint a Heti Válasznak adott interjújában elmondta, azért foglalkozik Magyarországgal, mert felháborítja az a sok szemét, amit az angol és az amerikai médiában összefirkálnak Magyarországról. „Akik ezeket írják, sosem jártak Magyarországon, magyarul nem beszélnek, Orbánt úgy kritizálják, hogy még a nevét sem képesek leírni.”

Tibor Fischer
AFP / Effigie / Leemage

Tibor Fischer rendkívül sok érvet hozott fel Orbán Viktor mellett, és szinte bármilyen kritikát meg tud védeni az interjúba, bár mindennel ő sem elégedett. Most ezekből szemezgetünk:
Csakhogy azt kellett olvasnom, hogy nincs ellenzék, nincs szabadság, hogy olyan a kép, mintha zsidók és cigányok lógnának a budapesti lámpavasakon.

  • Mindenki üzletel Putyinnal! És akkor hirtelen Viktor lesz a rosszfiú azért, amit mindenki más megtesz.
  • A fideszesek új nemzedékéről ugyanakkor nagyon rossz véleménnyel vagyok. Azokról, akik a kilencvenes évek végétől érkeztek.
  • (…) azt látom, hogy a kritikusok egyrészt azért kárhoztatják Viktort, mert hajthatatlan, másrészt meg azért, hogy együtt dolgozik olyanokkal is, akik az előző rendszert működtetnék.
  • A kilencvenes évek eleje óta ezzel vádolják Orbánt. Hogy összefog a szélsőjobbal. Nem tette.
  • Szerintem az EU mélységesen meg fogja bánni azt, ahogy Viktorhoz viszonyult.
  • Viktor küldött nekem egy rúd szalámit.
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.