2014. május. 20. 19:35 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 20. 19:35 Itthon

Netes beszólogatásból halálos késelés lett

Egy netes közösségi oldalon kezdett beszólogatni egymásnak 2012-ben két tizenéves fiatalember Püspökladányban, majd amikor a fenyegetések után élőben próbálták rendezni a vitát, egyikük halálra késelte a másikat. A gyilkost most 8 és fél évre ítélték, de az ítélet nem jogerős.

Emberölésért 8 év 6 hónap, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Debreceni Törvényszék kedden B. Pétert, aki egy közösségi oldalon kirobbant konfliktus után szúrt halálra egy másik fiatalt 2012-ben Püspökladányban - közölte a bíróság, amely a fiatalkorút 8 évre a közügyek gyakorlásától is eltiltotta, s kötelezte 526 ezer forintos bűnügyi költség megfizetésére. 

A két tizenéves, vagyis a gyilkos és áldozata ismerték egymást, kettejük viszonya a közösségi oldalon folytatott levelezés során - egy lány miatt - elmérgesedett. A lánnyal egyik fiúnak sem volt közeli kapcsolata, bár a vádlott állította, hogy szerelmi viszonyban álltak egymással. A közösségi oldalon egyre durvább üzenetváltás volt a két fiú között. B. Péter azt írta: "kicsontozza" a sértettet, elvágja a torkát, ha nem hagyja békén a barátnőjét. A közösségi oldalra még ilyen üzenetváltás is felkerült: "nem lesz időd elővenni a kést", mire a válasz: "szívre megyek, 10 év kit érdekel..."  

Végül az oldalon megbeszélték, hogy nézeteltérésüket erőszakkal intézik el, megbeszélt időben és helyen. A sértett 2012. október 31-én a találkozót megelőzően jelent meg a vádlott házánál, B. Péter egy pillangókést vett magához és ahogyan volt, cipő nélkül az utcára rohant. Dulakodás közben hét alkalommal szúrta meg a sértettet, aki aztán menekülőre fogta, a vádlottal a nyomában, majd összeesett. Szemtanúk azonnal mentőt hívtak, illetve többen is próbáltak segíteni rajta, de hiába, a megkéselt fiú meghalt. 

Az ügyész emberölésről, a védő halált okozó testi sértésről beszélt, a bíróság az eljárás során beszerzett bizonyítékok alapján egyértelműen az ügyész álláspontját osztotta. 

Az ítélet nem jogerős, az ügyész szigorításért, a vádlott és védője elsősorban a minősítés módosításáért, másodsorban enyhítésért fellebbezett. Az előzetes letartóztatás fenntartásáról szóló végzést mindkét fél tudomásul vette.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.