Itthon hvg.hu/MTI 2014. május. 20. 07:19

Bajnai Gordon: "Hibáztunk"

Elhibázták a tárgyalásokat a baloldali ellenzék többi tagjával: az Együtt-PM hozta a legtöbb személyes áldozatot, mégis ők buktak a legnagyobbat a választáson – mondta a pártszövetség vezetője a Népszabadságnak adott interjúban.

Az európai parlamenti (EP-) választás egyik tétje, hogy kinek mekkora súlya lesz az ellenzéki politika megújításában – mondta Bajnai Gordon, az Együtt-PM szövetség listavezetője a Népszabadság keddi számában megjelent interjúban.

Bajnai szerint ha az országgyűlési választáson nem lett volna ellenzéki összefogás, még ennyi mandátumot sem szereztek volna. Szavai szerint a kompromisszum "felelősségteljes és célravezető" volt, ám mindez hiába, ha a választók ezt nem fogadják el. Bajnai úgy gondolja, "hibáztunk a tárgyalások során. Talán naivitásból, mert lényegesen jobb eredményre számítottunk. Ebben nekem is van felelősségem" – fogalmazott.

Az Együtt-PM hozta a legtöbb személyes áldozatot azért, hogy meglegyen a kormányváltás 2014-ben, "ennek ellenére vereséget szenvedtünk, és még a saját politikai tőkénk is kopott" – mondta.

Facebook/Karácsony Gergely

A politikus szerint olyan brüsszeli képviselőkre van szükség, akik ha lehet, a kormánnyal együttműködve, de ha kell, a kormánnyal szemben is képviselik a nemzeti érdekeket.

Mint mondta, a céljuk, hogy ott legyenek az Európai Parlamentben, ha két képviselőt küldhetnek, azt sikerként fogja elkönyvelni.

Bajnai Gordon úgy véli, az első számú magyar érdek az, hogy a fejlesztési és agrárpénzek szabadabb és jobb felhasználásával a következő hét évben több mint 300 ezer új, minőségi munkahely jöjjön létre, mert e nélkül nincs stabil középosztály, nem jönnek haza a fiatalok és nem lesz polgárosodás.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.