2014. február. 17. 13:36 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 17. 14:31 Itthon

LMP: elindult a kampány, de az emberek nem ismerik az új rendszert

Az LMP aláírásgyűjtési kampánya fennakadások nélkül indult el hétfőn – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Szél Bernadett.

Az ellenzéki párt társelnöke elmondta, választókörzetenként körülbelül száz aláírásgyűjtő ívet vesznek fel, ami mindenhol nyolcszáz támogató szignó begyűjtésére ad lehetőséget. Közölte, az a céljuk, hogy a következő parlamentben ne csak a Fidesz, az MSZP és a Jobbik képviselői üljenek.

Magyarország nem azt érdemli, hogy a parlamentben csak Mesterházy Attila, Vona Gábor, Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor vitatkozzon egymással, "ott kell, hogy legyen egy hiteles erő" is, amelyik képes képviselni azokat az embereket, akik elégedetlenek "a régi elit pártjaival" – érvelt Szél Bernadett.

Szerinte a kormány elmulasztotta megfelelően felkészíteni az embereket arra, hogy mivel járnak a jogszabályi változások, például sokan csak az aláírásgyűjtő pultoknál szembesülnek azzal, hogy több pártot is támogathatnak az aláírásukkal.

Szél Bernadett arra is kitért, hogy az LMP a nagyobb városokban inkább standokkal kampányol, míg a kisebb településeken házhoz mennek az aláírásokért. Hozzátette, a múlt héten körülbelül kétszázan jelentkeztek be hozzájuk aktivistának.

Az áprilisi országgyűlési választáson jelöltként indulni szándékozóknak ajánlóíveken kell az induláshoz szükséges 500 támogató aláírást összegyűjteniük. Erre hétfőtől március 3-áig van lehetőségük.

Mint arról beszámoltunk: elrontott ajánlóíveket kaptak több helyen is az ellenzéki összefogás jelöltjei az új rendszer indulásának első napján. A pártok sorrendjének felcserélése lehet, hogy csak formaság, de akár olyan vita is kerekedhet belőle, ami a végeredményt is befolyásolhatja. Úgy tudjuk, reggel óta több helyen már kijavították a hibát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.