2013. október. 01. 12:14 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 01. 16:12 Itthon

Együtt-PM: csalásra és félelemre épül a költségvetés

Az Együtt-PM szerint a jövő évre tervezett költségvetés - csakúgy, mint a Fidesz hatalomgyakorlása - a csalásra, a hazugságra és a félelemre épül – jelentette ki keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Scheiring Gábor.

A független képviselő úgy látja, hogy a javasolt büdzsében felültervezik a gazdasági növekedést, a háztartások fogyasztását és az inflációt is. Ezeken keresztül pedig felültervezik az adóbevételeket, tehát a Fidesz virtuális adóbevételekre építi a saját költségvetését – jelentette ki az Együtt-PM szakpolitikusa.

Scheiring Gábor azt mondta, a Fideszt jellemző társadalomképből és hatalomgyakorlási technikából nem kérnek a magyar választók. Hozzátette, a 2014-es büdzsé rendkívül indokolatlan mértékben, több mint nyolcvan milliárd forint értékben tartalmaz stadionépítési támogatásokat.

A büdzsé kiterjesztené az egykulcsos adó "rendkívül igazságtalan társadalomképét" is, amivel csak a felső tíz-húsz százaléknak kedvezett, a maradék nyolcvan-kilencven százaléktól pedig elvett – folytatta.

Szerinte ha ebben a formában fogadják el a büdzsét, az a választás után össze fog omlani. A költségvetési javaslattal a kormány azt próbálja rákényszeríteni a következő kabinetre, hogy nagyon komoly megszorításokat vezessen be – jelentette ki.

Hétfőn nyújtotta be a kormány a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatot az Országgyűlésnek. Ebben két százalék körüli növekedéssel, 2,9 százalékos államháztartási hiánnyal, és 2,4 százalékos inflációval számolnak. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a rezsicsökkentés költségvetésének nevezte a büdzsét.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.