2013. június. 18. 11:54 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. június. 18. 18:04 Itthon

Jobbik: L. Simon folyton belebeszél Novák Előd felszólalásába

A Jobbik közleményben reagált arra, hogy az ügyrendi bizottság kormánytöbbsége szerint L. Simon László megsértette az Országgyűlésről szóló törvényt. Az ellenzéki párt emelett szót ejtett Novák Előd hétfői pénzbüntetéséről is.

Törvénysértőnek ítélte L. Simon László ülésvezetését a kormánytöbbség – írta keddi közleményében Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője.

Az Országgyűlés ügyrendi bizottsága eseti állásfoglalásban állapította meg, hogy L. Simon László a Kulturális és Sajtóbizottság elnökeként megsértette az Országgyűlésről szóló törvényt – írta.

Vona Gábor frakcióvezetőként többek közt azért nyújtotta be az eljárást megindító panaszt, mert L. Simon rendszeresen az elnöki teendők átadása nélkül szól hozzá a vitákhoz érdemben, tulajdonképpen minden második megszólaló ő, sőt gyakran belebeszél főként Novák Előd házszabályszerű felszólalásaiba, és sértő kifejezésekkel illeti őt és a Jobbikot – olvasható a közleményben.

A Jobbik örömmel látja, hogy L. Simon pökhendiségei már a Fidesz számára sem teljesen vállalhatók, törvénysértései pedig néhány esetben védhetetlenek – fogalmazott. 

Sajnálatos ugyanakkor, hogy a hetekkel korábban benyújtott panaszunkra is válaszul és a Novák Előddel szembeni személyes bosszújaként alkalmazta L. Simon László hétfőn a Jobbik képviselőjére kiszabott bírságot.

A pénzbüntetés maximális mértéke ráadásul azt jelenti, hogy a kifogásolt cionista kifejezésnél durvábbat nem is tudnak elképzelni a kormánypártok, pedig ez a jelző bele kell férjen a véleménynyilvánítás szabadságába, a Jobbik ezért a jövőben sem hagy fel e szó olykor szükségszerű alkalmazásától az Országgyűlésben sem.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?