Pedagógussztrájk: "elindult egy suttogó propaganda, ami a kádári időket idézi"
Osztolykán Ágnes független képviselő szerint több helyen kirúgással fenyegették a sztrájkhoz csatlakozó tanárokat. Az LMP-s politikus szerint a pedagógusoknak nyomást kell gyakorolniuk a kormányra.
Az LMP véleménye szerint a pedagógusoknak nyomást kell gyakorolniuk az államra és a kormányra – jelentette ki keddi parlamenti sajtótájékoztatóján Osztolykán Ágnes. A független képviselő azt mondta, látható, hogy a hatalmon lévők csak az erőből értenek, ezért a tanároknak sztrájkolniuk kell, ha el akarják érni a jogos követeléseiket.
A politikus utalt arra, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) korábban gördülő sztrájkot hirdetett hétfőre, de ennek megkezdését még a múlt héten felfüggesztették. "A PDSZ nem mehet bele olyan sztrájkba, amelynek a feltételei nem tisztázottak 100 százalékig" – mondta akkor Mendrey László, a PDSZ elnöke, hozzátéve: szerdán munkaügyi bírósághoz fordult a szakszervezet, hogy mondja ki, a közoktatásban dolgozók nem kötelezhetőek az elégséges szolgáltatás biztosítására.
Eközben az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) tárgyalást kezdeményezett a PDSZ-szel az elégséges szolgáltatásról. Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár pedig arról beszélt, hogy okafogyottak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) sztrájkkövetelései, ugyanakkor örömmel fogadják, hogy az érdekvédelmi szervezet a munkabeszüntetést a megfelelő jogi keretek között akarja elindítani.
Osztolykán Ágnes azt mondta: az LMP információi szerint nem sikerül megegyezni, és a kormányzati szereplők nem is tartják partnernek a PDSZ-t. Úgy értesültek, hogy beindult "egy suttogó propaganda, ami a kádári időket idézi", és több helyen kirúgással fenyegették a sztrájkhoz csatlakozó tanárokat.