2013. február. 07. 18:21 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 07. 18:11 Itthon

Ezért nem olcsóbb magyaroknak a parlamenti belépő

Nem lehet különbséget tenni az Európai Unió állampolgárai között, ezért nem lehet olcsóbb a parlamenti belépő a magyaroknak – közölte az Országgyűlés sajtóirodája csütörtökön. Csütörtökön a Magyar Narancs Online írt arról, hogy január elsejétől a magyar állampolgároknak is fizetniük kell azért, hogy meglátogathassák a Parlament épületét, már nem ingyenes a belépés.

A színvonalas, többnyelvű, a látogatók igényeit és érdeklődését kiszolgáló idegenvezetés jelentős költséget ró az Országgyűlés Hivatalára. A kiadások, vagyis az idegenvezetés, kísérő őrszemélyzet, biztonsági intézkedések díja és a látogatáshoz kapcsolódó rezsi fedezésére január elsejétől az uniós állampolgárok is belépési díj ellenében vehetnek részt a parlamenti sétán - írták.

Ez az összeg (1750 forint) a fele az unión kívüli állampolgárok belépő díjának (3500 forint). Mivel az Európai Unió állampolgárai között nem lehet kivételt tenni, így a mindenkori látogatási díjat nem lehet a magyar állampolgárok számára egységesen kedvezőbben megállapítani.

Közölték azt is, hogy a belépők árát az európai múzeumi és parlamenti jegyárak figyelembevételével határozta meg az Országgyűlés Hivatala.

A jegyvásárlás az internetes foglalás és fizetés bevezetésével jóval kényelmesebbé és előre tervezhetővé vált, sikerült elkerülni a korábbi sorállást is. A látogatási központ megépítésével pedig még több kényelmi szolgáltatást vehetnek majd igénybe a hazai és külföldi turisták.

Nemzeti ünnepeken továbbra is ingyenesen látogatható a Szent Korona, és továbbra is ingyenesen látogathatják az Országházat a diákcsoportok (például osztálykiránduláson), valamint az országgyűlési képviselők által szervezett látogatócsoportok - olvasható a tájékoztatóban.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.