Fidesz: a "szélsőséges baloldal" egyeztetett gazdaságpolitikai kérdésekben
A Fidesz szerint ismét az a "szélsőséges baloldal" egyeztetett gazdaságpolitikai kérdésekben, amely 2002 és 2010 között "tönkretette az országot".
A Fidesz parlamenti frakciója keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményével a szocialista párt, a DK, a Magyarországi Szociáldemokrata Párt és a Szövetségben, Együtt Magyarországért Párt részvételével tartott gazdaságpolitikai egyeztetésre reagált.
Közleményében a frakció azt írta, hogy az egyeztetésen részt vevő pártok kormányzása alatt kétszeresére emelkedett a munkanélküliség, a villamos energia árát a duplájára, a gázét háromszorosára emelték, és most is ugyanezt tervezik: ellenzik a rezsicsökkentést, eltörölnék a bankadót, csökkentenék a minimálbért és több juttatás összegét. Hozzátették: a Fidesz-kormány ezzel szemben növelte a családtámogatást, a minimálbért, a nyugdíjakat és a foglalkoztatottságot is.
Az ellenzéki egyeztetésen a résztvevők egyetértettek a jelenleginél méltányosabb közteherviselés szükségességében az egykulcsos személyijövedelem-adózás megszüntetésében, az adókulcsokról és a különadók kivezetésének ütemezéséről viszont - főként az MSZP és a Demokratikus Koalíció véleménykülönbsége okán - nem jutottak megállapodásra.