Első fokon vesztett Szima Judit Strasbourgban
Nem jogerősen pert vesztett Szima Judit, a korábban a Jobbikkal együttműködő Tettrekész Magyar Rendőrök Szakszervezetének főtitkára a magyar állammal szemben a strasbourgi emberi jogi bíróságon. A bujtogatás miatt elítélt volt rendőrtiszt szerint, az ítélettel a korlátozták a jó hírnévhez és a szólásszabadsághoz való jogát, a nemzetközi törvényszék szerint viszont törvényes volt a magyar bíróság döntése.
A magyar állam mellett ítélt első fokon a strasbourgi emberjogi bíróság Szima Judittal, a Tettrekész Magyar Rendőrök Szakszervezetének (TMRSZ) vezetőjével szemben, aki a jó hírnévhez és a szólásszabadsághoz való jog megsértése miatt perelte az államot. A strasbourgi bíróság szerint a magyar törvényszék a jogszabályoknak megfelelően ítélte pénzbüntetésre Szimát, amelyek tiltják, hogy aktív rendőrtisztek politikai tevékenységet folytassanak, vagy lazítsák a hatóság állományának fegyelmét. Szima Judit - mint lapunknak írta - az ítélet megváltoztatását szeretné elérni, ennek érdekében az EUROCOP munkatársai is Magyarországon jártak.
Szima Judit ellen 2008-ban emelt vádat a Budapesti Katonai Ügyészség a TMRSZ honlapján közzétett cikkek miatt, amelyekben több rendőri vezetőt is korrupcióval, politikai kapcsolatokkal és nepotizmussal vádolt. A bíróság első fokon pénzbírságra és lefokozásra ítélte a főtitkárt, aki hamarosan nyugállományba vonult. Az ítélet miatt mindkét fél fellebbezett, a katonai ügyész korábban az ítélet súlyosbításáért, Szima ügyvédje a vádlott felmentéséért, végül a legfelsőbb bíróság jóváhagyta a korábbi ítéletet és 160 ezer forint kifizetésére kötelezte Szimát. A Legfelsőbb Bíróság tanácsvezető bírája az ítélet indoklásában kifejtette, hogy Szima Judit szakszervezeti vezetőként konkrét parancsokról mondhatott volna véleményt, ám általánosságban nem bírálhatta volna a rendőrség vezetőit.
A volt rendőrtiszt Szima az előző kormányzati ciklusban A Jobbikhoz fűződő kapcsolatai miatt vált ismertté: 2009-ben a szakszervezet főtitkáraként megállapodást kötött a Jobbikkal, a párt európai választási listájára is felkerült, Szegedi Csanád mögött a negyedik helyre, de nem jutott be az EP-be, és a jelek szerint megromlott a viszonya a párttal: tavaly azt állította, fenyeget hangú levelet kapott Bertha Szilvia jobbikos képviselőtől, aki a TMRSZ „szétrombolását” helyezte kilátásba.
Szima ellen jelenleg "jelentős értékre, folytatólagosan, üzletszerűen és részben bűnszövetségben elkövetett" bűncselekmény, sikkasztás miatt is eljárás folyik. Az ügy miatt közel nyolc hónapot töltött előzetes letartóztatásban, amiért az ügyészség szerint korábban megszegte a lakhelyelhagyási tilalmat, bár Szima Judit máig vitatja ezt az állítást, mint lapunknak írta, az ügyészség a vádat semmilyen módon nem tudta bizonyítani.