2012. október. 10. 15:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 10. 15:46 Itthon

A cigánysággal szembesítik a Jobbikot Devecseren

Minden héten összeül megtárgyalni az aktuális ügyeket a békés együttélést segítő bizottság Devecseren.

Bizottság segíti a békés együttélést Devecserben; lakossági fórum helyett közmeghallgatást tart az önkormányzat, ahová a Jobbikot és a cigányság képviselőit is várják - közölte a város polgármestere szerdán.

Toldi Tamás (Fidesz-KDNP) tájékoztatása szerint a tervezett viselkedési kódex helyett megkezdte munkáját a békés egymás mellett élést segítő bizottság, melynek tagja az aljegyző, a cigány nemzetiségi önkormányzat, a rendőrség, a családsegítő szolgálat, a védőnői szolgálat, az iskola, az óvoda, a polgárőrség, a nyugdíjas klub, és a katolikus egyházközség képviselője. A bizottság munkáját rendőrségi és polgármesteri hivatali szakértők is segítik.

A grémium minden héten ülésezik, megtárgyalja az aktuális ügyeket - így például a hangoskodás vagy a szemetelés miatti szomszédvitákat -, napirendre veszi a beérkezett panaszokat és kijelöli azok intézési határidejét. A bizottság a helyszínen az érintettek meghallgatása után feljegyzést készít minden esetről, egyben tanácsadással, a nézeteltérések tisztázásával orvosolják a történteket az "egymást tisztelni és becsülni" alapvető norma alapján - fogalmazott a polgármester.

Hozzátette: az érintettek kedvezően nyilatkoztak a bizottság munkájáról, aminek sikerét bizonyítja, hogy azokon a helyeken, ahol korábban elutasították a hivatal munkatársait, most együttműködőek voltak. Nem egy-két hét alatt, de hosszú távon ez eredményt hoz - jelentette ki Toldi Tamás.

Beszélt arról is, hogy a Jobbik által szorgalmazott lakossági fórum helyett közmeghallgatást tartanak a hónap végén, amelyen az önkormányzat tájékoztatást ad eddig végzett munkájáról, a vörösiszap-katasztrófát követő újjáépítésről, fejlesztésekről, s napirendre kerül a békés együttélés témája is. A közmeghallgatásra várják a cigányság és a Jobbik képviselőit is.

A Jobbik és több jobboldali radikális szervezet "a jogos magyar önvédelemért" tartott demonstrációt a Veszprém megyei településen augusztus 5-én, és a halálbüntetés visszaállítását követelte; a demonstráció ellen több szervezet tiltakozott.

Hirdetés