2012. szeptember. 14. 14:53 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 14. 14:52 Itthon

Tarlós: „nézetkülönbségek” miatt távoztak a BVK-vezetők

A városvezetéssel és egyes fővárosi tulajdonú cégek vezetőivel való nézetkülönbségek miatt távozott a Budapesti Városüzemeltetési Központ (BVK) igazgatóságának elnöke és két tagja – ezt mondta Tarlós István főpolgármester pénteken az MTI-nek.

Az érintett vezetők távozását csütörtökön jelentette be a városvezető. Aznap Bán Tamást, a társaság jelenlegi vezérigazgatóját szeptember 18-i hatállyal a BVK igazgatósági elnökévé választották. Ezzel kapcsolatban Tarlós István jelezte, hogy zökkenőmentesen folytatódhat a munka és nagyon számít a szakemberre a továbbiakban is.

A megüresedő vezérigazgatói posztra a főpolgármester Szarvas Ferencet, a MÁV volt vezetőjét jelölte, a két igazgatósági tag pedig Nagy Márta, a Gazdasági Versenyhivatal korábbi elnökhelyettese és Lantos Csaba üzletember, a Széll Kálmán Alapítvány kuratóriumi elnöke lehet - a személyi döntéseket október 3-án hozza meg a Fővárosi Közgyűlés.

Tarlós István a távozókkal kapcsolatban azt mondta: a társaság igazgatóságában nagyon pozitív eredményeket értek el az elmúlt másfél évben, amiért köszönettel tartozik. Kiemelte Fodor István igazgatósági elnök szerepét, aki eredményesen tárgyalt mások mellett a Fővárosi Vízművek visszaszerzése során.

Lemondásuk okaként említette, hogy nézetkülönbség volt köztük és a városvezetés között a munkafeltételeik, jogosítványaik vonatkozásában, több tulajdonosi garanciát kivettek volna a főváros kezéből. Másrészt voltak súrlódások az igazgatóság és más cégvezetők között is - tette hozzá.

A hvg.hu csütörtökön írt arról, hogy a BVK vezérigazgatójának távozása mögött az állhat, hogy a Budapesti Városüzemeltetési Központot a tervek szerint összevonnák a Budapesti Közlekedési Központtal (BKK).

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.