2012. szeptember. 13. 10:47 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 13. 10:39 Itthon

Botka: 2010-ből tanulni fognak a magyarok

Választási szövetségről, jelöltállításról, miniszterelnök-jelöltről egy év múlva kell döntést hozni - szögezte le a Magyar Hírlapnak adott, csütörtökön megjelent interjújában Botka László, aki szerint a választási kampány megkezdése előtt határozniuk kell ezekben a kérdésekben.

"Választási szövetségről, jelöltállításról, miniszterelnök-jelöltről egy év múlva kell döntést hozni. A választási kampány megkezdése előtt határoznunk kell ezekben a kérdésekben" - mondta Botka László szegedi szocialista polgármester a Magyar Hírlapnak adott interjúban.

Az MSZP választmányának elnöke ezt arra a kérdésre válaszolva mondta, amely azt firtatta, hogy ekkor lesz-e kérdés az is, hogy Mesterházy Attila, Bajnai Gordon vagy akár Róna Péter lesz a szocialisták és esetleges szövetségeseik miniszterelnök-jelöltje.

Szeged polgármestere arról is beszélt, pártja a következő egy évben azzal lesz elfoglalva, hogy felmutassa a szocialista alternatívát: alternatív költségvetést, gazdaságpolitikai programot dolgoznak ki, készül a párt Kelet-Magyarország- és Budapest-programja.

Úgy látjuk, 2010-ben a magyar társadalom megtanulta, hogy még egyszer nem adhat kormányzati megbízást olyan politikai erőnek, mint a Fidesz, amely nem konkrét programot hirdetett, hanem mindenkinek azt ígérte, amit hallani akart - tette hozzá Botka.

Úgy készülünk megnyerni a választók többségének bizalmát, hogy a választások előtt elmondjuk, mit teszünk azért, hogy Magyarországon újra beinduljon a gazdasági növekedés, ez munkahelyeket teremtsen, és sokkal igazságosabb adó- és családtámogatási rendszert tudjunk bevezetni - fogalmazott Botka. A következő egy évben tehát az MSZP számára a legfontosabb feladat a programalkotás és a politikai üzenetek megfogalmazása lesz.

Hirdetés
Világ Földes András 2024. december. 27. 16:27

Libanonban értettem meg, hogyan durvulhatott be ennyire a Közel-Kelet - Földes András videója

Hogy történhetett, hogy Izrael Libanont bombázta, de Szíriában dőlt meg a rezsim? A legfeszültebb időszakban utaztam az ostromlott országba, ahol közelről láttam a Hezbollah elleni háborút. Miért támogatja a libanoniak egy része Izraelt? Hogyan ejtette túszul a Hezbollah egész Libanont? Hogy lehet kilőni egyetlen emeletet egy toronyházból? Szellemvárosokban forgattam, ahol nem csak a bombázásoktól, de a lincselésre kész lakóktól is tartani kellett. Nézze meg Földes András teljes riportfilmjét.