2012. június. 25. 12:24 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. június. 25. 16:29 Itthon

Sántít Kövérék története az izraeli látogatás lemondásáról

Kövér László kabinetfőnöke vasárnap azt közölte, hogy nem kaptak levelet arról, hogy izraeli részről lemondták volna látogatását, mivel előzőleg részt vett a nácibarát Nyirő József újratemetése helyett tartott megemlékezésen. Kövérék verzióját azonban a Kneszet szóvivője az atv.hu-nak cáfolta.

Egymásnak ellentmondóan nyilatkoztott Kövér László kabinetfőnöke és az izraeli törvényhozás, a Kneszet szóvivője. Vasárnap a Jerusalem Post arról számolt be, hogy Reuven Rivlin, a Kneszet elnöke levélben mondta le azt a meghívást, amely egy júliusi jeruzsálemi Raoul Wallenberg-konferenciára szólt volna, tette mindezt azért, mert Kövér László júniusban részt vett a náci Németországgal szimpatizáló, nyilaspárti író, Nyirő József tiszteletére rendezett székelyudvarhelyi megemlékezésen.

„Ön úgy döntött, hogy részt vesz ezen az eseményen, és nyilvánosan kifejezi szolidaritását azzal a személlyel, akinek pártja a magyar kormányon keresztül együttműködött a német náci gyilkosokkal a zsidó nép kiirtását célzó program megvalósításában” – áll a levélben a Jerusalem Post szerint.

Kövér László kabinetfőnöke, Veress László vasárnap azt állította, hogy nem kaptak ilyen tartalmú levelet, de az egyébként is okafogyott, mivel már "néhány nappal korábban" jelezték a meghívók felé, hogy helyette Áder János képviseli majd Magyarországot a jeruzsálemi rendezvényen. Az atv.hu kérdésére azonban a Kneszet szóvivője, Jotam Jakir azt közölte, hogy az említett levelet június 20-án küldték el Kövérnek, és ő csak ez után, 21-én jelezte, hogy "technikai okok miatt" mégsem ő, hanem Áder János érkezik Jeruzsálembe. Ebben a levélben - mondta a szóvivő az atv.hu-nak - nem reagáltak azokra a kifogásokra, amelyek miatt Reuven Rivlin visszavonta Kövér úr meghívását.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.