Itthon MTI 2012. március. 14. 06:59

Másképp járnak a vonatok és a buszok a hosszú hétvége alatt

A március 15-i ünnepnap, illetve a hosszú hétvége miatt változik a közösségi közlekedés rendje.

A MÁV vonatai szerdán a pénteki, csütörtökön a szombati, pénteken és szombaton pedig az ünnepnapi menetrend szerint közlekednek majd, vasárnaptól pedig a megszokott menetrend lesz érvényben. A megnövekedő igények miatt a vasúttársaság a legnagyobb utasforgalmú vonalakon több kocsival közlekedteti szerelvényeit.

A pénteki munkanap áthelyezése miatt jövő héten szombat is munkanap lesz, ezért a vonatok jövő pénteken a munkanapi, szombaton pedig a pénteki menetrend szerint közlekednek.

Változik a Volán-társaságok menetrendje is az ünnepek miatt, szerdán a pénteki, csütörtöktől szombatig pedig a munkaszüneti napi menetrend lesz érvényben. Jövő héten pénteken iskolai tanítási nap szerint, szombaton pedig a pénteki menetrend szerint közlekednek a buszok.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra - Hamvay Péter 2025. május. 01. 17:30

Napi ötszöri étkezés vs. időszakos böjt – ezt eszi egy átlagos napon a dietetikus és az élelmiszerbiológus

Hogyan változott az étrendünk az elmúlt évtizedekben, és mit jelent az a sokkoló állítás, hogy gyakorlatilag egész nap desszertet eszünk? Mi történik a szervezetünkkel, ha 12, 16 vagy akár 24 órás szünetet tartunk a táplálkozásban? Lehetnek-e nem kívánt mellékhatásai az időszakos böjtnek? Mi a jó stratégia, ha sóvárgunk az étel után? Piacon vagy boltban vásároljunk? Csak nyersen együnk zöldséget? Többek között ezekről a témákról is beszélgettünk a HVG Címlapsztoriban Bartha Ákos élelmiszerbiológussal és Szabó Adrienn dietetikussal, akik azt is elmondták, ők maguk milyen étrendet követnek, vacsoráznak-e este hat után, és milyen táplálékkiegészítőt szednek.