2012. január. 04. 18:02 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 04. 17:57 Itthon

Egy baki miatt egy óráig lehetett dohányozni a kaszinókban

Csak egy óráig volt hatályban az a rendelkezés, amely lehetővé tette volna, hogy a játékkaszinókban is rá lehessen gyújtani anélkül, hogy dohányzóhelyet jelölnének ki.

A jogalkotási hibára a Füstirtók a Gyermekdohányzás Visszaszorításáért Alapítvány közleménye és az Index hírportál is felhívta a figyelmet.

A parlament tavalyi utolsó ülésnapján, december 30-án - az alkotmányügyi bizottság zárószavazás előtti módosító indítványának elfogadásával - beemelte a víziközmű-szolgáltatásról szóló törvénybe azt a jogszabály-módosítást, hogy a kaszinókban is lehessen dohányozni.

Ezzel azon az áprilisban elfogadott szabályozáson enyhítettek, amely szerint január 1-jétől zárt térben csak dohánytermék-bemutatókon és a szállodák szivarszobáiban lehet dohányozni, ezen kívül zárt légterű dohányzóhelyiség csak büntetés-végrehajtási intézményekben és pszichiátriai intézetekben alakítható ki a fogvatartottaknak, illetve a betegeknek. A könnyítés azonban nem járt eredménnyel, a módosítás ugyanis egy jogalkotási hiba miatt csak egy órán át volt hatályos.

Ennek oka, hogy bár a víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény az említett ponton módosította a nemdohányzók védelméről szóló jogszabályt, és december 31-én este 11 órakor hatályba is lépett, ám a még áprilisban elfogadott, a dohányzást a termékbemutatók és szivarszobák kivételével minden zárt légterű helyen megtiltó, január 1-jén életbe lépő jogszabály ezt felülírta.

Ahhoz viszont, hogy a dohányzást a kaszinókban is engedélyező módosítás elérje célját, az kellett volna, hogy ne lépjen korábban hatályba, mint az említett szigorítás.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.