2011. december. 20. 16:35 MTI Utolsó frissítés: 2011. december. 20. 16:33 Itthon

Nem akar fizetős bölcsődéket a BDDSZ

A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete továbbra is tiltakozik az ellen, hogy fizetőssé váljanak a bölcsődék. Az Országgyűlés hajnalban szavazta meg azt a törvénymódosítást, amelyben rögzítették, hogy a bölcsődékben az étkezésért fizetendő térítési díjon felül a fenntartó a gondozásért is külön térítési díjat állapíthat meg, amely maximum az egy főre eső jövedelem 25 százaléka lehet.

A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezeténak (BDDSZ) keddi közleménye szerint a módosítás ellen hiába tiltakoztak, „érveléseiket nem méltányolták, figyelmen kívül hagyták". Ezért a "sebtében elfogadott törvényt" átgondolatlan és családellenes döntésnek tartják – hangsúlyozták.

Soltész Miklós szociális államtitkár november közepén az MR1-Kossuth Rádióban azt mondta: csak nagyon szigorú szabályok között szedhetnének bölcsődei díjat az önkormányzatok, és a díjnak több feltétele van.

Az államtitkár november végén az Országgyűlés előtt kifejtette: a bölcsődék esetében a fenntartó számára lehetővé válik, hogy az étkezésért fizetendő térítési díjon felül a gondozásért is külön személyi térítési díjat állapítson meg. Ugyanakkor a rászoruló, a három- vagy többgyermekes, a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelő családok, valamint az átmeneti gondozásban lévő, az ideiglenes hatállyal nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban elhelyezett és az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermekek esetében nem szedhető térítési díj.

A Nemzeti Erőforrás Minisztériumától a hvg.hu-nak korábban úgy indokolták a módosítást, hogy azzal egy arányos, a családok anyagi helyzetét figyelembe vevő szabályozást szeretnének kialakítani.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.