2011. november. 25. 14:08 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 25. 14:44 Itthon

Ujjlenyomat-azonosítóval fognának ki a lógós diákokon Romániában

Ujjlenyomat-azonosító beléptető rendszer felszerelését tervezi Romániában egy iskola vezetősége, hogy csökkentse az igazolatlan hiányzások számát.

Az intézkedést a szatmárnémeti Balcescu-Petőfi Általános Iskola vezetősége tervezi. Cristian Pop, a vegyes tannyelvű oktatási intézmény igazgatója a Krónika című napilapnak elmondta, hogy nem a teljes ujjlenyomat vizsgálata alapján működik az általuk kinézett rendszer, mindössze az ujjbegy néhány részének jellegzetességeit rögzíti. Az adatokat bizalmasan kezelik, így nem élhet vissza velük senki - ígéri az igazgató.

A végső döntést az iskola vezetőtanácsának kell meghoznia a szülők véleményének figyelembe vételével.

Az önkormányzatnak fenntartásai vannak a berendezéssel kapcsolatban, elsősorban anyagi szempontok miatt kifogásolják a költséges beruházást. Kereskényi Gábor alpolgármester szerint elsősorban az önkormányzatnak és az iskolának kell kigazdálkodnia a pénzt, a román oktatási minisztérium nem járul hozzá ugyanis ebben az esetben a költségekhez. Mint mondta: a lehető legolcsóbb megoldást választják majd, hiszen először a középiskolákban próbálják szigorítani a ki- és belépést.

A román oktatási minisztérium az idéntől hadat üzent az iskolai hiányzásoknak. Daniel Funeriu oktatási miniszter radikálisan szeretné csökkenteni a hiányzások számát, és ezért már a tanév elején felkért valamennyi iskolát, hogy szigorúan ellenőrizze a diákok jelenlétét.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.