Sokkal egyszerűbb lesz az online vásárlás, nem kell számokat pötyögni, ígéri a Mastercard
Az online fizetés az elkövetkező években jelentősen megváltozhat, a felhasználóknak nem kell majd minden fizetéskor jelszavakat megadniuk.
Az online fizetés az elkövetkező években jelentősen megváltozhat, a felhasználóknak nem kell majd minden fizetéskor jelszavakat megadniuk.
Kínai és amerikai kutatók új módszert találtak az ujjlenyomatok reprodukálására, amelyhez tulajdonképpen csak az okostelefon mikrofonjára van szükség. Kutatásukkal fel akarják hívni a figyelmet egy potenciális támadási veszélyre.
Az amerikai Columbia Egyetem tudósai létrehoztak egy mesterséges intelligenciát az ujjlenyomatok elemzéséhez és azonosításához, az eredmény pedig alaposan meglepte őket.
Háromból három vizsgált laptopnál (melyek eltérő beszállítók ujjlenyomatolvasó-szenzort használták) is meg tudták kerülni a biometrikus azonosítást, és fel tudták oldani a gépet a Blackwing Intelligence biztonsági kutatói.
Már az Apple támogatási oldala is kitér arra, hogy a titánium iPhone 15 Prók elszíneződhetnek az ujjlenyomatoktól, noha ez a cég szerint csak átmeneti, és egy kis törölgetés megoldja. Jó kérdés azonban, hogy hosszabb távon nem fog-e kopni a készülék azokon a pontokon, ahol átalában kézben tartjuk – a koszolódás már eleve igen csúnya tud lenni az ilyen anyagú iPhone-okon.
Az ujjlenyomat már a magzati korban kialakul, a skót Edinburgh-i Egyetem kutatói pedig arra is rájöttek, hogy mindezt két fehérjének köszönhetjük.
Egy diszkrét módszerrel biometrikus zár mögé lehet helyezni a Chrome-ban megnyitott lapokat – vagyis a böngészésre vonatkozó minden információt.
Az okostelefonokat és táblagépeket hosszú ideje kétféle módszerrel oldhatja fel a felhasználó, de rövidesen jöhet egy még jobb, és még kényelmesebb megoldás: a kézremegés alapján történő azonosítás.
Új szabványokat vezet be a Mastercard, amihez bankok, kereskedők és technológiai szolgáltatók is csatlakozhatnak.
A NASA közzétett egy fotót egy marsi kráterről, aminek egyes részei úgy néznek ki, mintha egy emberi ujjlenyomatot látnánk a magasból.
A végtagok fejlődéséért felelős gének határozzák meg az ujjlenyomat formáját, nem pedig a bőrért felelős gének – állapították meg kínai kutatók.
Az arcazonosítás biztonságosabbnak tűnik, mint a jelkód, de egy Kínában történt eset alapján még így is könnyedén hozzáférés szerezhető egy mobilhoz és az abban tárolt azonosítókhoz.