Itthon MTI 2011. november. 12. 13:33

Parlamenti bizottsággal vizsgáltatnák az MVM-ügyeket

Parlamenti vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezi az LMP a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.-hez és vezetőihez köthető ügyek kivizsgálására. Karácsony Gergely, a párt frakcióvezető-helyettese egyúttal ismételten lemondásra szólította fel Baji Csabát, az energiavállalat vezérigazgatóját.

Néhány nappal ezelőtt az atlatszo.hu azt írta, hogy Baji Csaba szerződésben állt azzal az offshore céggel, amely miatt büntetőeljárás folyik az MVM korábbi vezetőivel szemben - mondta az ellenzéki politikus szombati budapesti sajtótájékoztatóján.

Emellett az LMP birtokába került egy újabb dokumentum, amelyből az derül ki, hogy az elmúlt években Baji Csaba "nemcsak ezen az offshore cégen keresztül kapott igen jelentős összegeket az MVM előző vezetésétől, hanem közvetlenül az MVM-től is", és Kocsis István volt MVM-vezető tanácsadója volt.

A párthoz eljutott szerződés szerint a megbízás összege havi egymillió forint plusz áfa volt, amelyet hat éven keresztül kapott a jelenlegi vezérigazgató - ismertette Karácsony Gergely. Megjegyezte: Baji Csaba korábban egy olyan "Fidesz-hátterű" vállalkozást vezetett, amely "Kapolyi László mintáját követve" áramkereskedő cégként fölözte le a magyar adófizetők hasznát, hiszen az MVM is elvégezhette volna ugyanazt a tevékenységet.

Túry Gergely

Az LMP frakcióvezető-helyettese szerint "a minimum", hogy Baji Csaba, aki "személyesen Orbán Viktor energiapolitikai tanácsadója volt", lemond vezérigazgatói posztjáról. Hozzátette, az MVM története az energiapolitika, a nemzetbiztonság és a korrupció szempontjából is kivizsgálást igényel, és nem csak az igazságszolgáltatás területén, ezért az LMP parlamenti vizsgálóbizottság létrehozását indítványozza.

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.