2011. november. 05. 18:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 05. 20:10 Itthon

Benyújtották a gazdák kártérítéséről szóló törvényt

Törvényjavaslatot nyújtott be kormány szombaton, amelynek célja a mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti események miatti kockázatok hatásának enyhítésében való kockázatközösség kialakítása, a mezőgazdasági termelők öngondoskodásán alapuló felelősségének megerősítése - áll az Országgyűlés honlapján közzétett javaslatban.

A törvényjavaslat indoklása szerint az új kockázatkezelési rendszer két pilléren nyugszik. Az első pillért a nemzeti agrárkárenyhítési rendszerről szóló korábbi (2008. évi) törvény alapján működő kárenyhítési rendszer megújított és kibővített változata jelenti. A második pillér az előzővel összhangban működő, díjtámogatással segített piaci biztosítási konstrukció.

Az új kárenyhítési rendszerben részt kell venniük azoknak a termelőknek, akik (amelyek) a tárgyévben egységes kérelmet nyújtanak be, és az igényelt támogatás alapjául szolgáló termőföldjük nagysága a szántóföldi művelési ágban meghaladja a 10 hektárt, szántóföldi zöldségféléknél az 5 hektárt, ültetvényeknél meghaladja az egy hektárt.

További részleteket a törvényről itt olvashat!

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.