Itthon MTI 2011. október. 24. 12:10

Mégis három lesz a heti öt tesi? Tiltakoznak a testnevelők

A Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesülete tiltakozik a köznevelési törvény tervezete ellen, amely a heti öt testnevelési órát háromra redukálná, a másik kettőt pedig "játékos egészségfejlesztő testmozgásra" cserélné.

"Ez egyenesen rémálomnak tűnik számunkra, ezért e törekvéssel szemben a leghatározottabban felemeljük a szavunkat" - jelentette ki Istvánfi Csaba, a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének elnöke a közoktatási törvénytervezetről, melyben a heti öt testnevelés óra helyett heti kettőt úgy nevezett "játékos egészségfejlesztő testmozgásra" szánnák, amelyet időben több részre bontva, a tanítási órák részeként vagy a tanórák szüneteiben tartanának meg.

Horváth Szabolcs

"Márpedig ez a felbontás ellentétes a tavaly meghozott politikai döntéssel. Bevezetése ellen több okból is tiltakozunk, hiszen bizonyított tény, hogy a testnevelési órák a terhelés helyes arányait megteremtve, fokozzák a tanulók szellemi aktivitását. Az MTTOE részére a változtatások azért sem elfogadhatóak, mivel ezeket a foglalkozásokat akár 120 órás gyorstalpalót végzett, pedagógiai továbbképzést igazoló személyek is megtarthatnák. Ezek a nem kellően képzett személyek további színvonalesést hoznának magukkal, miközben bőven áll rendelkezésre szakképzett testnevelő tanár is" - nyilatkozott Istvánfi.

Bardóczy Gábor, a sportért felelős államtitkárság főosztályvezetője július 5-i ülésén jelentette be, hogy jövő ősztől bevezetik a kötelező mindennapos testnevelést az általános iskolákban, Ennek értelmében a 2012/13-as tanévtől heti három délelőtti és két délutáni testnevelésórát tartanak majd a négy alsó osztályban, míg a felső tagozaton az első évben még csak az ötödikeseknél vezetnék be a mindennapos testnevelést.

 

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.