Itthon hvg.hu 2011. szeptember. 28. 11:27

Újabb amerikai felkérést kapott Bajnai Gordon

A John Hopkins Egyetem mellett a Transzatlanti Kapcsolatok Központjának munkájában is részt vesz az Egyesült Államokban Bajnai Gordon. A volt miniszterelnök titkársága szerdán adott ki közleményt az újabb felkérésről.

Bajnai Gordon volt miniszterelnököt a washingtoni Johns Hopkins Egyetem Nemzetközi Tanulmányok Iskolája vendégelőadónak kérte fel korábban. Bajnai Gordon évente négyszer néhány napos washingtoni tartózkodás keretében tart előadást az egyetem diákjainak az európai uniós fejleményekről, a közép-európai átalakulásokról.

Emellett Bajnai Gordon részt vesz a Transzatlanti Kapcsolatok Központja (CTR) munkájában is, amelynek célja a transzatlanti kapcsolatok erősítése, az EU és a NATO célkitűzéseinek segítése.

Dan Hamilton, a központ vezetője, a Clinton-adminisztráció korábbi külügyminisztériumi államtitkára üdvözölte Bajnai Gordon csatlakozását a központhoz. "A volt magyar miniszterelnök transzatlanti kapcsolatok iránti elkötelezettsége, az európai politikai és gazdasági folyamatok ismerete, közép-európai tapasztalatai nagyban segítik a CTR munkáját".

Túry Gergely

Bajnai Gordon mellett Jose Maria Aznar volt spanyol miniszterelnök és John Bruton volt ír miniszterelnök is a CTR rendszeres vendégelőadója az "Európai Vezetők" program keretében.

A Johns Hopkins SAIS az Egyesült Államok egyik vezető nemzetközi kapcsolatok képzése, washingtoni campusa mellett a Bolognában és a kínai Nanjingban is folytat képzési programokat. Az egyetem keretében működő Transzatlanti Kapcsolatok Központja a Pennsylvania Egyetem globális think tank rangsorában az egyetemi think tankek kategóriájában a 6. a világon és az USA 20 vezető think tankje között szerepel évről évre – olvasható Bajnai Gordon titkárságának közleményében.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?