Itthon MTI 2011. szeptember. 24. 11:15

Ma is fő téma az MSZP - az MSZP válásztmányában

Délelőtt összeült az MSZP választmánya. A tanácskozáson szó lesz arról is, hogy a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció Platform azt javasolta: a listán parlamenti mandátumot szerzett szocialista politikusok adják vissza képviselői helyüket. Tárgyalnak a pártgazdálkodás és a pártszervezet megújításáról is.

Rövid bevezetőjében - amely után zárt ülés következik - Simon Gábor választmányi elnök azt mondta: az országot, az alapszervezeteket járva azt tapasztalja, "egyre nagyobb az igény arra, hogy fejeződjön be, ami most a párton belül zajlik, legyen rend, ez a tagság véleménye", ezt ajánlja a választmányi tagok figyelmébe.

Simon Gábor
MTI / Földi Imre

Gyurcsány Ferenc egyébként nincs jelen, a volt miniszterelnök platformját Varju László, a Demokratikus Koalíció igazgatója képviseli.

Az előzetes napirend szerint a választmány a következő fél évben az MSZP előtt álló feladatokról és a párt megújításáról tárgyal. Mesterházy Attila pártelnök-frakcióvezető felszólalása után azok a munkacsoportok adnak tájékoztatást tevékenységükről, amelyeket az országos elnökség kért fel, hogy szeptember végéig készítsék el javaslataikat az MSZP megújítására. Így Harangozó Tamás az alapszabály, Tukacs István pedig a pártgazdálkodás reformját kidolgozó testület javaslatait ismerteti, Molnár Zsolt a pártszervezet megújításának tervezett lépéseiről beszél, míg Katona Béla, az etikai tanácsadó testület vezetője a készülő teljesítményértékelési szempontrendszerről ad felvilágosítást. Ezekről a végső döntést az MSZP kongresszusa mondhatja ki novemberben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.