2011. augusztus. 29. 18:32 MTI/Népszabadság Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 29. 19:45 Itthon

Csak ma kapta meg ünnepi kitüntetését Ferdinandy György

Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár hétfő délelőtt adta át Ferdinandy György írónak, költőnek a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét. Az író, költő hosszas huzavona után vehette át az elismerést.

Ferdinandy György 1935-ben született Budapesten, 1956-ban Franciaországba emigrált, majd 1964-ben Puerto Ricóba költözött. 2010-ben tért haza Budapestre.  

Elbeszéléseket, regényeket, verseket és színpadi műveket írt, francia, spanyol és magyar nyelven is publikált. 1964-ben Franciaországban Saint-Exupéry-díjat, 1995-ben József Attila-díjat, 1997-ben Márai Sándor-díjat kapott, 2000-ben elnyerte a Nemzetközi PEN Club prózadíját, valamint a Krúdy Gyula-díjat. 2004-ben pedig Alföld-díjat kapott, 2006-ban a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének nagydíját vehette át.

A szerzőnek idén jelent meg Kérdések Istenkéhez címmel jelent meg novelláskötete, amely az elmúlt három év termését tartalmazza, összesen harminckét írást – derül ki az MTI híréből.

A Népszabadság szombati számában azt írta, hogy Ferdinandy György hosszas huzavona után kapta meg a díjat, amit nem augusztus 19-én vehetett át, mint a többiek, hanem végül 29-én, hétfőn. Az író a lapnak azt mondta, hogy az egyik kijelölt, pénteki időpontot például azért mondták vissza a szervezők, mert "Szőcs Géza nem szokott ilyenkor ráérni".

A lap kereste az ügyben a kitüntetési bizottságot, ahol azt a választ adták, hogy „a sajtó felé” nem tehetnek semmiféle tájékoztatást.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.