2011. július. 04. 19:18 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 04. 19:05 Itthon

13 milliós kártérítésre kötelezték a komáromi kórházat

A komáromi Selye János Kórházban 2003-ban egy szülésnél olyan orvosi hibát követtek el, amelynek következtében a gyermek kétéves kora előtt meghalt. A most született ítélet megállapította a kórház felelősségét.

Jogerősen 13 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte a komáromi Selye János Kórházat a Győri Ítélőtábla, mert az intézményben 2003-ban egy szülésnél olyan orvosi hibát követtek el, amelynek következtében a gyermek kétéves kora előtt meghalt - tájékoztatott az ítélőtábla szóvivője.

Ferenczy Tamás közölte: a szülés során a gyermek vállát ki kellett fejteni a hüvelyből, majd az újszülöttet szívmegállás miatt újra kellett éleszteni. A gyermek az agyállomány hiánya és sorvadása miatt nem rendelkezett normális nyelési reflexekkel és 2005-ben elhunyt - tette hozzá.

A szóvivő elmondta, hogy már az ügyben első fokon eljáró Komárom-Esztergom Megyei Bíróság is megállapította a kórház teljes felelősségét az ügyben. Megállapítása szerint az alperes akkor járt volna el a legnagyobb gondossággal, ha a hüvelyi szülés helyett a császármetszést alkalmazza.

Az elsőfokú bíróság nem vagyoni kártérítésként a szülőknek hozzátartozói jogon és a gyermek jogutódjaként összesen 14 millió forint nem vagyoni, valamint 1,7 millió forint vagyoni kártérítést ítélt meg. A fellebbezésben a szülők a kártérítés összegének felemelését kérték, a kórház pedig a nem vagyoni kártérítés teljes elutasítását, s a vagyoni kártérítés összegének csökkentését szerette volna elérni.

Az ítélőtábla a szülőket megillető nem vagyoni kártérítés összegét 12 millió forintra leszállította, a vagyoni kártérítés összegét pedig kétezer forinttal felemelte.

 

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.