2011. június. 20. 22:07 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 20. 21:59 Itthon

Kitüntették a német nagykövetet az Andrássy Egyetemen

Tiszteletbeli szenátusi taggá avatta az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem Dorothee Janetzke-Wenzel budapesti német nagykövetet hétfői ünnepi szenátusi ülésén - tájékoztatta az egyetem az MTI-t. A diplomatát szerdán a Budapesti Corvinus Egyetem díszpolgári címével tüntetik ki.

Mint az Andrássy egyetem közleményében olvasható, Dorothee Janetzke-Wenzel a kitüntetést az intézmény iránt tanúsított "töretlen és nagylelkű támogatásáért" vehette át a számára rendezett búcsúünnepségen, mivel nagyköveti posztjáról hamarosan leköszön.

Az egyetem tájékoztatása szerint nagyköveti kinevezése előtt Dorothee Janetzke-Wenzel egy évig az intézmény nemzetközi kapcsolatok tanszékén oktatott, és - mint Masát András rektor beszédében megjegyezte - utána is "mindig kollégánk maradt".

A diplomata az eseményen köszönetet mondott az együttműködésért és kijelentette, hogy az Andrássy Egyetem, a német nyelvterületen kívüli egyetlen német nyelvű felsőoktatási intézmény tevékenységét továbbra is figyelemmel kíséri.

Az ünnepségen az Európai Unió több budapesti nagykövete is megjelent, a Külügyminisztérium képviseletében pedig Drexler András főosztályvezető olvasta fel Prőhle Gergely helyettes államtitkár üdvözlő levelét.

Dorothee Janetzke-Wenzelt, aki 2008 óta áll a budapesti német nagykövetség élén, Schmitt Pál államfő kedden fogadja búcsúlátogatáson, szerdán pedig a Budapesti Corvinus Egyetem díszpolgári címével tüntetik ki.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.