Az új felsőoktatási törvény fogja megnyitni a kapukat a szerkezet átalakítása előtt – mondta Hoffmann Rózsa az origo internetes portálnak. Az oktatási államtitkár a csütörtökön közölt interjúban azt mondta, egyelőre úgy látja, hogy a következő tanévben nem változik lényegesen az intézményi struktúra, a Corvinus sorsa pedig komoly tárgyalások után dől el.
A felsőoktatási intézmények számának esetleges csökkentését firtató felvetésekre azt válaszolta: "Ismétlem, nem javaslat került kéretlenül napvilágra. A célkitűzéseink egyértelműek: ott kell megtartani a képzéseket, ahol az oktatás magas színvonalú, megfelel a munkaerőpiac igényeinek, és biztosítja az adott térség vagy település szellemi-kulturális utánpótlását".
A Budapesti Corvinus Egyetemről kiemelte: "az ott folyó képzésre szükség van, ezért - ahogy mondtam - nem is fenyegeti megszűnés az egyetemet". Az pedig, hogy milyen módon működik tovább - így, ahogy most, vagy más formában -, komoly tárgyalások után dől el - fogalmazott.
Hozzátette: egyelőre úgy látja, a következő tanévben nem fog lényegesen változni az intézményi struktúra. "A lehetőségét a törvényben fenntartjuk. De az átalakuláshoz több idő kell: nem erőltetett menetben, pláne nem erőszakkal, hanem az érintettekkel együttműködve, alapos mérlegelés után kell majd határozni. Ahhoz, hogy a 2012-es tanév elindulhasson, a szükséges döntéseket októberig meg kell hozni" - mondta.
Hoffmann Rózsa a pozícióját firtató kérdésre azt mondta: azok, akik szeretnék, ha nem én lennék az oktatásért felelős államtitkár, vagy csak élvezik a bajkeverést, előszeretettel terjesztik, hogy inog a székem. Ez régóta ismert trükk a politikában. "Ha a rosszul látók szerint inog is, én egyelőre nem szédülök" - fogalmazott.
A portál egy külön anyagban olyan információról is beszámol, miszerint a Corvinus egyetem egy elképzelés szerint József Nádor Egyetem néven olvadhat össze a Műegyetemmel.
Hoffmann Rózsa múlt pénteken az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség rendezvényén, ahol szintén cáfolta a Budapesti Corvinus Egyetem bezárását, úgy fogalmazott: "ennyire ostoba nem lehetek". Hozzátette: egyik lehetőségként felmerült, hogy az intézmény összeolvadjon a Duna túlpartján található Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel. A nagy tudományegyetemek nyugati mintájára ez logikus megoldás is lehetne, de ez lekerült a napirendről, ez most nem hozna többleteredményt - mondta akkor az államtitkár.