2011. április. 13. 16:28 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 13. 16:28 Itthon

Anticellulitisz szérum: átvertek bennünket

Egymillió forint versenyhivatali bírságot kapott a Studio Moderna 2000 TV-Shop Hungary Kft., mert a hivatal szerint a cég megalapozatlan ígéretekkel reklámozta anticellulitisz szérumát. Azt állították, hogy a szer néhány hetes használatával akár 15 centiméterrel csökkenthető a comb körfogata.

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerdai közleményében ismerteti: a Studio Moderna azt állította több független laboratórium eredményére hivatkozva, hogy az Adonia Legtone Anticellulitisz szérum 9 perc alatt akár 47 százalékkal csökkenti a narancsbőr láthatóságát, 6 hét használat után akár 72 százalékkal csökkenti a cellulitisz láthatóságát, 6 hét után pedig akár 15 centiméterrel csökkenti a comb körfogatát.

A GVH szerint a cég által benyújtott anyagok nem bizonyították a cég állításait. Egyebek mellett azt is kifogásolta például a versenyhivatal, hogy a vizsgálatokban csak kevesen vettek részt, összesen 5-8 ember. A bírság mellett arra is kötelezték a vállalkozást, hogy internetes oldalán 3 hónapon át jól észlelhetően, észrevételek hozzátétele nélkül közölje a versenyhivatal döntését.

Ugyancsak tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott az Alba-Regia Invest Kft. a GVH szerint, amikor reklámjaiban az Antivízkő elnevezésű készülékének vízlágyító, valamint gyógyhatást tulajdonított, ám állítását nem tudta igazolni, azt csak személyes pozitív tapasztalatokkal tudta alátámasztani. Bírságot azonban a cégre nem szabott ki a GVH.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.