2011. március. 30. 17:17 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 30. 17:17 Itthon

Battonya: a polgármester fizetése menti meg a tanárokat

A komoly forráshiánnyal küzdő Battonya általános iskolájában Karsai József polgármester szerint csak úgy lehet megmenteni az iskolaotthonos oktatást, ha ősztől az ő hivatali fizetéséből, illetve részben földjeiből származó bevételeinek egy részéből fizetik három tanár bérét.

Nem volt más lehetőség, hogy a battonyai Szent István Általános Iskola első és második évfolyámában megmentsük az iskolaotthonos oktatást, csak az, ha felajánlom a polgármesteri béremet és a földjeimből befolyó bevétel egy részét - mondta a Független Hírügynökségnek szerdán Karsai József, a dél-békési város első embere, volt országgyűlési képviselő.

A nehézséget az okozza az önkormányzatnak, hogy az önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került települések csak akkor kapnak a központi költségvetésből plusz forrást, ha minden önként vállalt feladatukról lemondanak. Ennek esett volna áldozatául a következő tanévtől a Szent István Általános Iskolában az iskolaotthonos oktatás.

Karsai szerint erre az oktatási formára mindenképpen szükség van, mert ebben a leszakadó térségben nagyon sok a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű diák. Sokan a legalapvetőbb gondokkal küzdenek otthon, több helyütt tartozások miatt nincs áramszolgáltatás vagy fűtés. A mélyszegénységben élő szülők nem tudnak segíteni gyermekeiknek a leckeírásban. A battonyai városvezető bére, valamint magánjövedekmének egy része három tanár alkalmazására lesz elég az elkövetkezendő tanévben.

Karsai bruttó polgármesteri jövedelme 520 ezer forint, de a járulékok miatt ez 700 ezer forintjába kerül úgy a városnak, hogy a nettó bér alig 300 ezer forint. A három tanár gyakorlatilag ezt kapja majd meg szeptembertől.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.