2011. március. 17. 14:30 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 17. 14:31 Itthon

A Jobbik felülvizsgálja a Fővárosi Vízművek és a csatornázási művek privatizációját

A Jobbik megkapta a Fővárosi Vízművek és a Fővárosi Csatornázási Művek 15 évvel ezelőtti privatizációjának szerződéseit és megkezdi azok felülvizsgálatát, illetve a felelősök megkeresését - jelentette ki az ellenzéki párt budapesti frakcióvezetője csütörtökön Budapesten.

Staudt Gábor emlékeztetett arra, hogy a francia-német tulajdonos 25 százalékát vásárolta meg 1997-ben a két vállalatnak, a többi 75-75 százalék jelenleg is fővárosi tulajdonban van.

A jobbikos képviselő szerint a vízművek díjai azért ilyen magasak – magasabbak, mint például Párizsban – mert a vízmű abban érdekelt, hogy az üzemeltetési költségeket és így a kiadásokat "lenyomják", így viszont nem jut pénz karbantartásra vagy fejlesztésre. Staudt Gábor szerint ennek oka, hogy az így megmaradó pénz 75 százalékát a külföldi tulajdonosok kivihetik Magyarországból.

A Jobbik első számításai szerint a befektetők a 12-szeresét vitték már ki annak az összegnek, amit 15 éve befektettek. A Jobbik álláspontja szerint a privatizáció vízminőségromlást is okozott, illetve azt, hogy a víz- és csatornázási díjak is "az egekbe szöktek", a vízparti ingatlanokat kiárusították, a fejlesztések pedig leálltak. 

Staudt Gábor hozzátette: a polgárjogi és esetleges büntetőjogi felelősség mellett elsősorban a politikai felelősöket keresik. Az ellenzéki politikus szerint ilyen például Atkári János, aki 1997-ben előkészítette a privatizációkat, és jelenleg is főtanácsadóként jelen van Budapest vezetésében.

A Jobbik reméli, hogy Atkári János eltűnik majd a közéletből. Az ellenzéki párt célja, hogy a felelősök "ne garázdálkodhassanak tovább", hiszen ha 15 éve képesek voltak, akkor most is képesek ilyen szerződéseket kötni.

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.