2011. március. 06. 14:41 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 06. 14:00 Itthon

Bemutatták az LMP új országos választmányát

Az LMP kétnapos budapesti kongresszusának döntése alapján a párt 13 tagú új választmányába hat regionális küldött, hat, funkciókra választott tag, valamint a párt frakcióvezetője került be.

Az LMP országos választmányának tagjai Berze Márton budapesti régióküldött, Dorosz Dávid választmányi titkár, Falusi Norbert önkormányzati ügyvivő, Hankó János észak-magyarországi régióküldött, Karácsony Gergely stratégiai és közpolitikai ügyvivő, Ladányi Attila dél-dunántúli régióküldött, Pető Ernő alföldi régióküldött, Priksz Gábor országos szervező, Schiffer András frakcióvezető, Szabó Zsolt észak-dunántúli régióküldött, Szél Bernadett szóvivő, Turcsán Szabolcs Pest megyei és brüsszeli régióküldött, valamint Vágó Gábor szóvivő.

Schiffer András frakcióvezető a sajtótájékoztatón elmondta, hogy ez volt a párt történetének negyedik tisztújítása. Vágó Gábor közölte, az új struktúra a demokratikusabb és hatékonyabb működést segíti majd elő. Úgy fogalmazott, hogy a regionális delegáltak a párt alsó és középszintjeivel folyamatosan tudják majd tartani a kapcsolatot. Hozzátette, hogy a hatékonyságot segítik a szakterületekre választott tagok, mert így világos lesz, hogy melyik területért ki felel.

A sajtótájékoztató végén más témában feltett kérdésre válaszolva Schiffer András azt mondta, az LMP rögzítette, melyek a demokratikus alkotmányozás feltételei, és továbbra is csak akkor vesznek részt a folyamatban, ha ezek teljesülnek. Hozzátette, úgy látja, hogy a Fidesz két - a megerősítő népszavazás és az Alkotmánybíróság jogköreinek helyreállítása - kérdésben "nem elzárkózó".

Szavai szerint a Fidesz az LMP harmadik kérésének elfogadására nem mutat hajlandóságot, arra, hogy "ne öt hét alatt alkotmányozzunk". Meglátása szerint a kormánypártok ugyanis az "alkotmányozási folyamatot a megszorító csomag előtt fügefalevélként kívánják használni".

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.