2011. február. 17. 17:32 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 17. 17:21 Itthon

Médiatörvény: Martonyi szerint siker, hogy az EP-ben elhalasztották a szavazást

Az Európai Néppárt és a magyar kormány kiemelkedő sikerének nevezte Martonyi János, hogy az Európai Parlamentben (EP) csütörtökön elhalasztották a szavazást a médiatörvény miatt Magyarországot elítélő határozattervezetről. A külügyminiszter szerint az EP baloldali csoportjai tévedtek.

A külügyminiszter erről Budapesten, a Dan Meridor izraeli miniszterelnök-helyettessel folytatott tárgyalásait követő sajtótájékoztatón, a Magyar Nemzet kérdésére válaszolva beszélt. Martonyi János azzal magyarázta a halasztást - amelyet, mint hangsúlyozta, az azt beterjesztő pártok kezdeményeztek -, hogy a magyar kormány megállapodott az Európai Bizottsággal a médiatörvénnyel kapcsolatos kiigazításokban.

Elmondta, hogy szerdán a kora esti órákban "tanulságos vita" zajlott le a médiatörvényről Strasbourgban. A vita hangneme, és különösen Neelie Kroesnek, a médiaügyekért is felelős EU-bizottsági alelnöknek a felvetésekre adott válasza arról győzte meg az Európai Parlament baloldali csoportjait, hogy belássák: "ebben az ügyben tévedtek, és a legbölcsebb dolog, hogy a szavazást, annak ellenére, hogy látszólag többséggel rendelkeztek volna, elkerülik". Hozzátette, ennek eljárásilag az volt a módja, hogy halasztást kértek.

Úgy ítélte meg, hogy a határozattervezet beterjesztői - az Európai Parlament baloldali és liberális frakciói, köztük a magyar szocialista képviselők - "nyilván belátták, hogy ebben a helyzetben, a megállapodásra tekintettel, már nem számíthatnak sikerre". A magyar diplomácia vezetője megjegyezte, hogy az Európai Néppárt ellenezte a halasztást. "Nekünk, európai néppártiaknak kedvezőbb lett volna, ha ezt az ügyet egyszer s mindenkorra lezárjuk" - mondta.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.