2011. február. 11. 11:54 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 11. 12:36 Itthon

Mesterházy: nincs alkotmányozási kényszer

Az alkotmányozási folyamatot nem most, nem ilyen formában kellene Magyarországon elvégezni - jelentette ki Mesterházy Attila.

A találkozót Schmitt Pál kezdeményezte, annak érdekében, hogy az alkotmányozás folyamatáról megismerje a képviselőcsoportok véleményét. Az alkotmányozási folyamatot nem most, nem ilyen formában kellene Magyarországon elvégezni - értékelte Mesterházy Attila.

Mint emlékeztetett, pártja többször kérte, hogy az EU soros elnöksége idején ne ilyen témával foglalkozzon az Országgyűlés, hanem például a gazdasági növekedés biztosításával, a válságkezeléssel, valamint a munkahelyteremtés kérdésével. Egyetlen demokráciában sem elfogadott az, ahogyan az alkotmányozási folyamatot a kormány bonyolítja - értékelte.

Harangozó Tamás szocialista képviselő, aki elkísérte a frakcióvezetőt a találkozóra, Szájer József fideszes EP-képviselő csütörtöki bejelentésére úgy reagált: néhány héttel ezelőtt még azt a koncepciót fogadták el, hogy a kormány nyújtja be az Országgyűlésnek - az igazságügyi miniszteren keresztül - az új alkotmány szövegét, azonban csütörtökön azt közölték, hogy egy háromtagú "pártbizottság" teszi ezt meg.

Az MSZP az alkotmány-előkészítő eseti bizottság munkájának elején részt vett, azonban egyetlen javaslatát sem vették be az új alkotmány koncepciójába - hívta fel a figyelmet. Mesterházy Attila kérdésre válaszolva megerősítette, az MSZP már elkészítette a maga alkotmánykoncepcióját, annak szövegét a frakció vasárnapi ülésén véglegesítik. Közölte, pártja számára elfogadhatatlan, hogy a Fidesz egy úgynevezett "magalkotmányt" szeretne elfogadtatni, az MSZP egy teljes alkotmányban hisz. 

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.