Palotai a Noise Night Live-ról: a legkártékonyabb brigád az elmúlt 21 évben
Palotai Zsolt, aki maga is játszott a három fiatal lány halálával végződő Noise Night Live bulin, most először szólalt meg, s adott interjút a Quart.hu-nak. Beszélt a szervezőkről, a tinédzserközönségről, a média felelősségéről, a WB tulajdonosáról és arról is, mi várhat Budapestre.
Január 15-én, fél 11 körül hatalmas tömeg volt a West-Balkánban - meséli Palotai Zsolt a Quart.hu-nak adott interjúban. A zenész 30 méteres távot 20 perc alatt tett meg a liftig, a telefonjával világítva a sötétben. Bár ő maga közel 100 kiló, így is többször majdnem a földre került, mert néhány fiatal erőszakosan nyomult a tömegben. Ő lifttel - amit vendégek nem használhattak - jutott fel a szintre, ahol zenélt. Érkezése után nem sokkal elment az áram, és egy technikus azt mondta neki, hogy meghalt valaki, de ne hagyják abba a zenét, csak vegyék lejjebb a hangerőt. A legtöbben akkor még nem tudták, mi történt, de a teremben nagyon sokan voltak. "Játszani úgy, hogy tudod, mi történt, azt senkinek nem kívánom" - mondja. "Ez olyan lehetett, mint amikor a Titanic süllyedt, a zenekar meg játszott tovább" - meséli.
Palotai szerint az a baj, hogy az emberek tömegben érzik jól magukat, s csak akkor gondolják, hogy egy buli jó, ha ott sokan vannak. A huszonévesek fényévekre vannak a tizenévesektől, és nincs keveredés - mondja a tizenéves bulizós korosztályról. Szerinte ma már a tinik tudása, érdeklődése horizontális és nem vertikális, nem valamire épül, hanem kizárólagos. "Ezért is van az, hogy ilyen tömegek vannak, mert mindig kizárólag csak egy valami érdekli őket. De nem ám úgy, hogy csak elektrót hallgatnak, hanem kizárólag abba az egyetlen buliba járnak" - fogalmaz.
Az elektorbulikon régebben idősebbek is voltak, de amikor a tinik elözönlötték a helyeket, kikoptak onnan - emlékszik vissza. A régi buliszervezők besokalltak a túl fiatal közönségtől, de a szerepüket átvette a Noise Night Live (NNL) szervezőcsapata. "Ezek a gyerekek (NNL és a Robotrock) ezt a szcénát készen kapták. Nulla munkával és nulla befektetéssel. Beleültek a tutiba. ... De nekik még ez sem volt elég" - sommáz Palotai.
A buliszervezők december közepén összevesztek egymással, röpke egy év után. Kecskés Tamás vitte tovább a NNL-t, és csinálta a megabulikat, a Robotrockerek pedig dubstep bulik szervezésébe fogtak. A legkártékonyabb brigád az elmúlt 21 év alatt, akik csak megfordultak a városban - mondja Palotai a két szervezőcsapatról.
A több ezres buliról azt mondja: nincs ma Budapesten ekkora tömeget befogadó szórakozóhely elérhető áron, hogy a "bérleti díjra ne menjen rá a gatyád is". Szalontai Győző, a WB tulajdonosa - Palotai elmondása szerint - nem akarta ezt a bulit, de a N.N.L. szervezői nagyon erőszakosak voltak. "Csak sajnos a kényszer nagy úr. Nagyon súlyos pénzeket kell fizetnie havonta úgy, hogy még mindig nincs kész a hely.
"Budapest bezár - mondja a következménykről a dj. - Most nyilván jó magyar szokás szerint ismét átesünk a ló túlsó oldalára". Véleménye szerint a jövőben a fővárosba érkező klubturisták nem kapják majd meg, amit akarnak. "Húsz év és sok ember munkája ment itt most tönkre, néhány pillanat alatt. Lehet elölről kezdeni mindent. Mindenkinek. De mondhatok én most bármit. Három családnak már nem segít semmi. Elkéstünk. Bocsánat" - zárul a Palotai Zsolttal készített interjú.