2011. január. 25. 15:04 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 26. 09:56 Itthon

Kiakadt a Jobbik Frei Tamáson

A Jobbik nyilvánosságra hozná a "Frei-aktákat".

A Jobbik hivatalos megkeresésben szólítja fel a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.-t, hogy tegye nyilvánossá a Frei Tamással kötött kommunikációs szerződését és a teljesítést hitelesen és teljes körűen igazoló dokumentációt - áll az ellenzéki párt budapesti elnökének keddi közleményében.

Staudt Gábor a közleményben úgy fogalmaz: a budapesti polgárok adóforintjaiból gazdálkodó cég két év alatt összesen nettó 30 millió forintot fizetett ki Frei Tamásnak, aki ezért nemzetközi összehasonlító elemzések elkészítését vállalta, valamint személyes meggyőző erejét latba vetve véleményvezér lett volna a lakossági akcióknál.

A sajtóban megjelent hírek szerint viszont Frei Tamás csupán a megrendelt tanulmányok harmadát tudta felmutatni, emellett a köztisztasági cég egyetlen olyan akciója sem kapott nyilvánosságot, amely "ennek a szemtelenül magas összegnek a kifizetését indokolta volna." A Jobbik ezt úgy értékeli, hogy Frei Tamás "a budapestiek pénzén utazgatott szerte a világban." Frei Tamás szerződéseit az a Pákozdi István - akkori vezérigazgató-helyettes - írta alá, aki jelenleg Cegléd fideszes alpolgármestereként tevékenykedik. - idézi fel a közlemény.

Staudt Gábor leszögezi: a Jobbik kitart az elszámoltatás mellett és az ellenzéki párt a bűncselekménygyanús ügylet miatt feljelentést is tesz a rendőrségen. A párt emellett felszólítja az illetékeseket, hogy intézkedjenek az aránytalanul magas összeg visszaperlése érdekében.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.