Védőmaszkokkal és kutyatáppal is segítik az iszapömlés áldozatait
Két cég védőmaszkokat ajánlott fel, és további pénz- és tárgyi adományok is érkeztek a vörösiszap-károsultak megsegítésére.
Speciális egészségügyi védőmaszkot kapnak a visszaköltözők, az Ökumenikus Segélyszervezet 90 ezer darabot oszt szét közöttük. A 30 millió forint értékű védőmaszkot a GlaxoSmithKline (GSK) ajánlotta fel, a speciális, egyszer használatos négyrétegű eszközt virucoat technológiával látták el - közölte Fekete Dániel, a segélyszervezet sajtóreferense.
Az iszapömlés négylábú áldozatait a Purina 60 ezer kutya- és macskaeledel konzervvel segíti. A több mint 20 millió forint összértékű adományból a két Veszprém megyei településen bajba jutott házi kedvencek ellátása így még hetekig megoldható, és a helyreállítással, újjáépítéssel foglalkozó gazdák mentesülhetnek az állatok etetésének gondjaitól.
A GDF SUEZ húszezer FFP2 típusú, részecskeszűrős légzésvédő félálarc adományozásával járul hozzá a vörösiszap elleni védekezés és kárenyhítés gyors és hatékony lebonyolításához.
A több évtizede Magyarországon tevékenykedő nemzetközi gyógyszeripari vállalat, az AstraZeneca 2 millió forintot utal át a Magyar Kármentő Alap számlájára, emellett a vállalat csatlakozik az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete által kezdeményezett adakozáshoz, amelynek keretében félmillió forintot adományoz a Magyar Ökomenikus Segélyszervezetnek - tájékoztatta a jótékonyság kommunikációjával foglalkozó cég az MTI-t.
A Törley Kft. egymillió forintot utalt át a Magyar Kármentő Alapnak, és mint a Magyar Szőlő és Bortermelők Szövetségének tagja azzal a javaslattal fordul a borszakma képviselőihez, hogy lehetőségeikhez mérten ők is támogassák a katasztrófa nyomán ellehetetlenült települések lakóit - tudatta Molnár Eszter termék- és PR-menedzser az MTI-vel.
Gyál önkormányzatának képviselő-testülete 2010. október 14-i ünnepi alakuló ülésén 2 millió 500 ezer forintot ajánlott fel a vörösiszap-katasztrófa áldozatainak megsegítésére.
Több mint negyven köbméter segélyszállítmányt juttatott el a Szeged Első Lions Klub a katasztrófa sújtotta településekre. Kolontár és Devecser lakóinak ruhákat, használati tárgyakat és tartós élelmiszereket küldtek a szegedi és Szeged környéki emberek. A hatalmas mennyiségű adományt néhány nap alatt sikerült összegyűjteni, a jó állapotban lévő és megfelelő tisztaságú ruhaneműket szelektálva küldték el az érintett településekre, ahol az önkormányzatok döntenek a további felhasználásról. A szállítást egy algyői fuvarozó vállalta ingyen, a kamion a szegediek adományával szerdán reggel indult útnak - olvasható az MTI Önkormányzati Sajtószolgálat oldalán.
Építőipari Szolidaritási Platformot indított a Tondach Magyarország Zrt. és a Baumit Kft. azzal a céllal, hogy az építési termékek magyarországi gyártói és forgalmazói termékeiket jelentős kedvezménnyel vagy ingyen bocsáthassák rendelkezésre az újjáépítéshez. A csatlakozók felajánlásaiból adatbázis jön létre, amelyet közzétesznek az alapítók honlapján, hogy a kivitelezés során ezekből lehessen válogatni. Az adatbázist az ipari katasztrófa helyreállítására kijelölt állami, illetve civil szervezetek részére az Építőipari Szolidaritási Platform továbbítja, hogy a lehető legkedvezőbb ajánlatokról értesüljenek.