2010. június. 06. 19:42 MTI Utolsó frissítés: 2010. június. 06. 21:03 Itthon

Szijjártó: a 16 százalékos szja variációját mérlegeli a kormány

A kormány "a mérlegelendő lehetőségek között" fontolgatja az egykulcsos, 16 százalék körüli személyijövedelem-adó (szja) bevezetésének lehetőségét - mondta a miniszterelnök szóvivője vasárnap Lovasberényben.

A rendkívüli kormányülés második napján tartott sajtótájékoztatón Szijjártó Péter elmondta: a kormány három nagy kérdéskörről tárgyal, közöttük szerepel a gazdaság talpra állítását szolgáló gazdasági akcióterv kidolgozása és elfogadása, amelyet a nemzetgazdasági miniszter terjeszt a kabinet elé. A miniszterelnök szóvivője újságírói kérdésre válaszolva hangsúlyozta: az adócsökkentés a kormány által kijelölt egyik fő irány.

"A kormány előtt levő és mérlegelendő variációk közül az egyik egy egykulcsos, 16 százalékos mértékű személyijövedelemadó-rendszer. Amikor a kormány ezt elemzi, azt is vizsgálat alá veszi, hogy a családi elemek miként tudnak, vagy tudnának abban megjelenni." Az átalakítás és a bevezetés időpontja is "a mérlegelendő szempontok között van" - mondta a szóvivő. Hozzátette: azok a szempontok, amelyeket a Fidesz és a KDNP gazdaságpolitikájának homlokterébe helyezett, vissza kell, hogy köszönjenek az új adórendszerben is. "Ez is a mérlegelés része."

További kérdésre válaszolva hozzátette: nem kívánnak részt venni abban az "össznépi" találgatásban, hogy mennyivel tér el a valós, esetleges államháztartási hiányérték és a törvényben, a kormány által rögzített hiányérték. "A kormány annak érdekében tesz meg mindent, hogy tartsa az eredeti célt" - hangsúlyozta. Mint mondta, a kabinet a gazdasági akcióterv megalkotásánál figyelembe veszi a Varga Mihály miniszterelnökségi államtitkár által vezetett gazdasági tényfeltáró bizottság jelentését.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?