2009. november. 17. 10:28 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 17. 10:55 Itthon

Török: az MSZP számára rossz és rosszabb választási opciók léteznek

Ki jöhet szóba a szocialista párt miniszterelnök-jelöltjeként? - erről értekezik Török Gábor a blogjában.

Az MSZP-t tényleg nem fogja senki megmenteni (a választási vereségtől), ez azonban nem jelenti azt, hogy egy rossz választással ne lehetne még szánalmasabb helyzetbe hozni a nyolc évig kormányzó szocialista pártot - írja Ki menti meg az MSZP-t? című bejegyzésében Török Gábor.

A politológus úgy fogalmaz blogjában: "az alkalmas jelöltek, ami alatt a baloldali táboron belüli szavazatszerző képességet értem (illetve feltételezem), élükön a jelenlegi kormányfővel, nem akarják a nevüket adni egy biztos vereséghez. Így aztán csak olyanok jöhetnek szóba, akik vagy hihetetlen ambíciókkal rendelkeznek, s ezért egy kalkulálható kudarc sem rettenti el őket attól, hogy (akár: ismét) fontos pozícióban érezzék magukat, vagy olyanok, akik karrierjük adott pontján egyszerűen nem mondhatnak nemet a jelölésre, mert ha így tesznek, lehet, hogy soha nem lesz lehetőségük a bizonyításra".

Török úgy véli, az MSZP szempontjából kizárólag rossz és rosszabb választási opciók léteznek. Papíron például jól mutat egy fiatal, a kommunista rendszerhez már nem kötődő, amúgy nyelveket beszélő és közgazdász diplomával rendelkező jelölt, de a párt legfontosabb feladata most, hogy saját szavazóit visszaterelje a táborba, "a megtartott szavazókat pedig rávegye arra, hogy – újra mondom: a siker esélye nélkül – áprilisban ott legyenek az urnáknál. Valami azt súgja: erre a feladatra egy régebbi MSZP-ikon, akit nem kell felépíteni, bemutatni, alkalmasabb lehet".

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.