2009. szeptember. 07. 10:01 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 07. 10:43 Itthon

Kilenc hónap után 19 milliós végkielégítés a vagyonkezelőnél

Bár alig 9 hónapot dolgozott a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-nél Szűcs Júlia volt gazdasági vezérigazgató-helyettes, a vonatkozó törvények alapján, három jogcímen csaknem 20 millió forint végkielégítés járt neki - olvasható a Magyar Hírlap hétfői számában.

Az MNV Zrt. a Magyar Hírlap azon megkeresésére, hogy Szűcs Júliának mindenféle jogcímen összesen hány forintot utaltak át, írásban azt közölte: havi személyi alapbére bruttó 1 millió 854 ezer forint volt, 2008. december 1-jével létesített munkaviszonyt az MNV Zrt.-vel, a fizetésén felül  prémiumot kapott, emellett - a többi MNV-s munkavállalóval megegyező feltételekkel - természetbeni juttatásban is részesült. Mindennek megfelelően, munkaszerződése alapján nyolchavi felmondási idő és kéthavi végkielégítés illette meg Szűcs Júliát.

A MNV Zrt. közölte a Magyar Hírlappal, hogy a munkaviszony megszüntetésére való tekintettel 13 millió 974 ezer 796 forint felmentési időre járó összeget, és 3 millió 811 ezer 162 forint végkielégítést után át Szűcs Júliának. A ki nem vett szabadságnapokra 1 millió 510 ezer 167 forint illette meg.  Tehát a három jogcímen 19 millió 296 ezer 125 forintot utalt át a munkáltató - írta a Magyar Hírlap.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő 2009. augusztus 24-én közleményében azt közölte, hogy Szűcs Júlia korábbi gazdasági vezérigazgató-helyettes munkaviszonyát az MNV Zrt. vezérigazgatója munkáltatói rendes felmondással szüntette meg. A közlemény csak azt említette, hogy a felmentett vezető 2 havi átlagkeresetének megfelelő összegű végkielégítésben részesül.


Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.