2009. szeptember. 06. 10:10 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 06. 09:13 Itthon

Az idén még 18,4 milliárd forint jut szociális energiatámogatásra

A kormány 18,4 milliárd forintot csoportosított át a központi költségvetésen belül a lakossági energia-felhasználás szociális támogatására a 2009-re előirányzott 62,8 milliárd forinton felül – derül ki a szeptember 3-i kormányhatározatból.

A kormány az önkormányzati minisztériumi fejezetnél kezelt Robin Hood adóból származó bevétel összegéből csoportosított át 18,4 milliárdot a szociális és munkaügyi minisztériumhoz – közölte a szociális és munkaügyi minisztérium sajtóosztálya. A pótlólagos forrás szükségességével a tárca már 2008 végén számolt.

A parlament múlt év novemberében alkotott törvényt a távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről, amelyben az energiaellátó és -kereskedő cégeknek nyolc  százalékos jövedelemadó (Robin Hood) megfizetését írta elő.

A lakossági energia-felhasználás szociális támogatását a jövedelemkategóriák alapján állapítják meg. A legmagasabb támogatási összeget 2009-ben azok a háztartások kapják, ahol a jövedelmi viszonyok alapján a maximum havi 57000 forint/fogyasztási egység kategóriába tartoznak és ebben a kategóriában a támogatás összege: 40,1 forint köbméterenként illetve –távhőtámogatás esetében – 2184 forint gigajoule-onként. A földgázfogyasztásban a 99751 forintot meghaladó kategóriában már nem jár támogatás, de a távfűtéses háztartások a naptári évre eső fűtési idényben havi 1150 forintot kapnak.

A földgáz esetében a háztartások évi 2000 köbméterig, a nagycsaládosok évi 4000 köbméterig vehetik igénybe a támogatást. Azok akik eddig nem, de most jogosultak lennének szociális támogatásra, vagy eddig nem igényelték a kérvény beadását követő hónap első napjától jár a támogatás.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.