2009. július. 28. 15:22 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 28. 14:58 Itthon

Az SZDSZ szerint is le kellene mondania Draskovicsnak

Draskovics Tibor éppen a szélsőséges, terrorizmusra is kész szervezetek elleni határozott állami fellépést segítené, ha azonnal lemondana hivataláról - közölte az SZDSZ.

A liberális párt szerint Draskovics Tibor néhány napja "olyan súlyos hibát követett el, amely után rendészeti miniszter egyetlen demokratikus országban sem maradhat a székében". Hozzátették: a miniszter a magát Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadseregnek nevező szervezet elleni "bizonyítékokat" tárt a nyilvánosság elé, s mint utólag kiderült: megalapozatlanul. Az SZDSZ szerint ezzel a tárcavezető visszamenőleg hiteltelenné tette a rendőrség és az ügyészség terrorizmus elleni harcát, és elősegítette, hogy egy valóban súlyos társadalmi veszélyhelyzet helyett egy félrevivő, marginális üggyel foglalkozzon a nyilvánosság.
   
Az SZDSZ szerint a történtekre három magyarázat lehetséges, de nyugati politikai kultúrákban mindhárom esetben lemond a miniszter. Az egyik lehetőség, hogy Draskovics Tibor szándékosan nem mondott igazat, de az SZDSZ közleménye szerint ezt a liberális párt nem feltételezi. Másik lehetőségnek azt nevezték, hogy a miniszter és munkatársai nem voltak körültekintőek, tévesen értelmezték a rendelkezésükre álló bizonyítékokat, és ezek közül rosszul választották ki azt, amit a nyilvánosság számára bemutattak. Az SZDSZ szerint ilyen súlyos felelőtlenséget egy rendőrségért felelős vezető nem engedhet meg magának. A liberális párt szerint a harmadik lehetőség, hogy valakik szándékosan le akarták járatni Draskovics Tibort vagy hitelteleníteni kívánták a szélsőséges csoportok elleni nyomozást, "miniszter úr pedig hagyta magát megtéveszteni". Az SZDSZ szerint ebben az esetben Draskovics Tibor alkalmatlannak bizonyult feladatára.
   
A Szabad Demokraták Szövetségének meggyőződése, hogy a szélsőséges paramilitáris csoportok léte és eddig ismertté vált tevékenysége egyaránt jogos aggodalomra ad okot, és ezzel minden demokratikus politikai erőnek foglalkoznia kell - tartalmazta a közlemény. Hozzátették: az elmúlt években politikusok házára lőttek rá vagy dobtak Molotov-koktélt, újságírót vertek meg, közéleti személyiségeket fenyegettek meg életveszélyesen. Ezen cselekedetek egy részét a magát Magyarok Nyilainak nevező szervezet vállalta magára - írták. Azt is hangsúlyozták: a rendőrség és az ügyészség hosszú idő után idén tavasszal végre őrizetbe vett néhány embert e csoport tagjai közül. Ezt a felderítői munkát tette most hiteltelenné és nevetségessé egy jól hangzó sajtótájékoztató kedvéért a rendészeti szervek munkáját felügyelő miniszter - emelték ki.
   
Az ügy előzménye, hogy Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter pénteken elismeréseket adott át a Magyarok Nyilai ügyében folytatott nyomozás során kiemelkedő teljesítményt nyújtott rendőröknek. Ezen a sajtórendezvényen a sajtó részére átadtak egy DVD-t, amelyen egy felvételen egy robbanást lehet látni. A felvételről Draskovics Tibor azt mondta még pénteken, hogy azt "a bombát sajnos valódi magyar terroristák helyezték ott el, ők robbantották föl, ők készítették el a felvételt. Ki akarták próbálni azt az eszközt, amit használni akartak", ha ezt részben a megjutalmazott rendőrök nem akadályozzák meg. 
   
A Fidesz már szombaton arról beszélt, hogy Draskovics bizonyítékot hamisított, sajtóhírek ugyanis arról számoltak be, hogy a felvétel két évvel korábban, 2007 augusztusában történt Bonyhádon. Ezért a Fidesz távozásra szólította fel Draskovics Tibort.
   
A köztelevízió Nap-kelte című műsorában kedden Mesterházy Attila azt mondta: Draskovics Tibor alighanem egyik beosztottjától kaphatott téves tájékoztatást, akitől emiatt meg kell majd válnia.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.