2009. július. 08. 14:58 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 08. 15:14 Itthon

További nyomozás a Fészekrakó-csalásokkal kapcsolatban

Tovább nyomoz a rendőrség a miskolci Fészekrakó-ügyként ismert bűncselekmény kapcsán, a gyanú szerint ugyanis többen jogosulatlanul vettek igénybe lakástámogatásokat.

A "Fészekrakó" programmal kapcsolatos visszaélések ügyében magánokirat-hamisítás és csalás miatt - fokozott ügyészi felügyelet mellett - a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya folytat nyomozást, amelynek határidejét az illetékes ügyészség meghosszabbította - mondta Dobi Tamás, a megyei rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője szerdán.

A büntetőeljárás során eddig több mint 100 tanút hallgatott ki a hatóság. A rendőrség előterjesztése alapján ügyészi indítványra a bíróság ez idáig két gyanúsítottat helyezett előzetes letartóztatásba - tette hozzá. 

A nyomozás adatai szerint a "Fészekrakó" programhoz kapcsolható törvénysértések már több mint 70 lakáshoz köthetőek, az ügyekben a kárérték lakásonként átlagosan 8 millió forintra tehető - részletezte Dobi Tamás. Mint elmondta, Miskolc területén 2005-től napjainkig többen vásároltak úgy ingatlant, hogy ahhoz szociálpolitikai kedvezményt, illetve hitelt vettek igénybe. A hitel felvételéhez a lakáskölcsönhöz kapcsolódó állami kezességvállalást kértek. A programban való részvétel feltétele - egyebek mellett -, hogy az adósok, illetve adóstársak hitelképessége jövedelmi helyzetüket is figyelembe véve a kölcsön teljes összegére vonatkozóan fennálljon. A magánszemélyek egy része ennek bizonyítására hamis jövedelemigazolásokat szerzett be és nyújtott be a hitelkérelem során - közölte a helyettes szóvivő.

Megjegyezte: az ügyben felmerül a csalás és más bűncselekmények gyanúja is a magánszemélyek és az őket segítők vonatkozásában. A rendőrség vizsgálja az érintett pénzintézetek és a hitelszerződéseknél közreműködő személyek szerepét is.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.