2009. május. 07. 12:03 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 07. 12:32 Itthon

Az SZDSZ feljelentette a Magyar Fórumot és Morvai Krisztinát

Közösség elleni izgatás miatt tett két ügyben feljelentést a Legfőbb Ügyészségen az SZDSZ.

Gusztos Péter frakcióvezető-helyettes, aki a feljelentéseket tette, az ügyeket ismertetve elmondta, hogy korábban a Magyar Fórum című lap címlapján egy sárga Dávid-csillag közepén jelentették meg az akkor még miniszterelnök-jelölt Surányi György fényképét.

Gusztos Péter feljelentést tett Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti listavezetőjének levele miatt is, amelyben arra szólította fel a párt minden hívét, hogy ha valamelyikük SZDSZ-es politikussal vagy a liberálisok szimpatizánsával találkozik, akkor fejezze ki, "hogy az SZDSZ-t megveti és a közéletből való eltűnésüket követeli".

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. február. 17. 12:36

Hekkerek törték fel a Nemzeti Régészeti Intézet szervereit, érzékeny tervekhez juthattak hozzá

Hekkerek blokkolták a Nemzeti Régészeti Intézet szervereit – tudta meg a HVG. Nem tudni pontosan, milyen szerverekhez férhettek hozzá, az intézetnél jelenleg az adatok visszaállítása zajlik. Az biztos, hogy a munkatársak nem tudnak dolgozni, állnak a régészeti feltárások és így azok a beruházások is, amelyek megkezdéséhez előzetes feltárásokra van szükség.