2008. október. 22. 08:35 MTI Utolsó frissítés: 2008. október. 22. 08:16 Itthon

Gyenesei: kulturális misszió volt a zenés vígjáték ügyében írt levél

Az önkormányzati miniszter kulturális misszióként tekint arra, hogy levélben ajánlotta a színházat fenntartó városok polgármestereinek „egy földije remekbe szabott zenés vígjátékát” - írta a szerdai Népszava.

A lap abban az ügyben kereste meg Gyenesei Istvánt, amely miatt hétfőn Deutsch Tamás fideszes parlamenti képviselő interpellációban vonta őt kérdőre, Gusztos Péter szabad demokrata politikus pedig lemondásra szólította fel. A Népszava kérdésére Gyenesei István elmondta, "a Kikötő című és egy másik színdarab is" szerepelt abban a levélben, amelyet a közelmúltban küldött szét a városvezetőknek.

„Nem igazán értem Deutsch képviselő felháborodását, mivel Érd, Kaposvár és Kecskemét polgármesterei ugyanezért például köszönetet mondtak, és arról tájékoztattak, hogy műsorra veszik a színműveket” - közölte Gyenesei, aki hozzátette: „ezeket a településeket fideszes politikusok vezetik”. A tárcavezető kiemelte: a turizmusért is felelős miniszterként nemcsak lehetősége, de kötelessége is, hogy ilyen „kulturális misszióra” vállalkozzon, hiszen 2009 a kulturális turizmus éve lesz, melynek színes programjába "a jó színdarabok is beleférnek, hiszen vonzzák a közönséget".

Arra reagálva, hogy Gusztos Péter a blogján hétfőn arról írt: a magyar közéletben nincs szükség olyan vezetőkre, akik a rokonokat, barátokat a miniszteri pozíciót felhasználva próbálják helyzetbe hozni, Gyenesei István kijelentette: "elmúlt az az idő Magyarországon, mikor egy miniszter ajánlását kötelezőnek kell venni".  Ha arra érdemes programot lát, hall, akkor a jövőben is tájékoztatni fogja a településvezetőket, és természetesen ezért nem fog lemondani - mondta a miniszter a Népszavának.

 

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.