2008. április. 01. 18:37 MTI Utolsó frissítés: 2008. április. 01. 18:29 Itthon

SZDSZ: semmiképp nem akartunk koalícióban maradni

A keddi koalíciós egyeztetésen az SZDSZ kinyilvánította, nincs olyan megoldás, amelynek eredményeként a koalícióban maradna - közölték kormányzati források.

A távirati iroda információi szerint az SZDSZ részéről a megbeszélésen elhangzott az is, ha a pénztártörvényt az MSZP elképzelési szerint módosították volna, az is koalíciós szakadást okozott volna.
 
A szocialisták nem kaptak választ arra a kérdésükre, hogy pontosan és tételesen melyek azok a törvények, javaslatok, programok, amelyekhez az SZDSZ támogatást ad, s például megszavazza-e majd a 2009-es költségvetést a liberális párt.
 
A miniszterelnök - információik szerint - addig nem jelöl új minisztereket és államtitkárokat, amíg az SZDSZ véglegesen, a küldöttgyűlés döntésével fel nem mondja a koalíciót.
 
A koalíciós pártok delegációi kedden kora délután ültek össze. Az SZDSZ részéről az egyeztetésen Kóka János pártelnök, Horn Gábor koalíciós egyeztetésért felelős államtitkár, Gusztos Péter ügyvivő és Gulyás József, az Országos Tanács elnöke vett részt. Az MSZP-t Gyurcsány Ferenc pártelnök-miniszterelnök, Kiss Péter kancelláriaminiszter, Lendvai Ildikó frakcióvezető, Szekeres Imre és Juhász Ferenc elnökhelyettesek képviselték.
 
Gusztos Péter az egyeztetést követően azt mondta, az SZDSZ minden olyan parlamenti döntést támogat, ami a konvergenvciaprogram megvalósítását, a gazdasági növekedés beindítását és a szükséges reformokat, átalakításokat célozza.
 
Lendvai Ildikó ugyanezen a tájékoztatón úgy fogalmazott: egyeztetnek, hogy az általános célokat, amelyekkel a liberálisok is egyetértenek, miként lehet konkrétumokkal kiegészíteni és készek az együttműködés minden formájára a közösen vállalt célok érdekében.
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.