2007. november. 28. 14:31 MTI Utolsó frissítés: 2007. november. 28. 14:36 Itthon

A BKV szerint a BKV-utazás éri meg a legjobban

Kilométerenként alig több mint hat forintba kerül egy utazás a BKV-n az utasok számára; a Budapesti Közlekedési Zrt. számításai szerint ezzel Magyarországon a fővárosban a legolcsóbb a közösségi közlekedés - közölte a társaság sajtóirodája szerdán.

A BKV hétféle járművön biztosítja az utasok szállítását. A metró, a földalatti, a villamos, a fogaskerekű, a trolibusz, az autóbusz és a HÉV járművei összesen 1141,3 kilométer vonalhosszon működnek a főváros határain belül - áll a közlekedési vállalat közleményében.

A BKV számításai szerint "ha a bérletek árát összevetjük a megtehető kilométerhosszal, akkor Budapest közigazgatási területén belül a jelenlegi 7350 forintos bérlettel egy kilométer szolgáltatás igénybevételének lehetősége alig több mint 6 forint ráfordítást jelenthet az utazónak".

A fővárosi közlekedési vállalat szerint a más magyarországi nagyvárosokkal összehasonlítva "ez az összeg elenyésző, hiszen másutt legfeljebb háromféle járművel lehet közlekedni". A BKV úgy kalkulál, hogy Szegeden egy kilométernyi utazás 30, Debrecenben 13, Miskolcon 19, Pécsett 35, Szolnokon pedig 48 forintjába kerül az utazóknak.

"A fővárosi utasok egy járattal egyébként közel négy kilométert tesznek meg, a vidéki nagyvárosokban pedig ez az adat alig haladja meg a két kilométert" - olvasható a BKV közleményében.
 
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.